Instalki.pl » Aktualności » Software » Meta ułatwi przełączanie się między Instagramem i Facebookiem
Wtorek, 27 Wrzesień 2022 12:09, Wpisany przez Anna Borzęcka
meta-nowosci
Wystartowały testy nowych funkcji.

Meta testuje od teraz dwie nowe funkcje, które sprawiają, że Facebook i Instagram stają się platformami jeszcze bardziej zintegrowanymi ze sobą. Funkcje te mają ułatwić użytkownikom nawigowanie oraz przełączanie się między wieloma kontami i profilami w wymienionych usługach.

Facebook i Instagram coraz bliżej


Po pierwsze, Meta wdraża od teraz nowy interfejs służący do przełączania się między profilami. Dzięki niemu skakanie między Facebookiem a Instagramem powinno być tak proste, jak nigdy dotąd. Na interfejsie tym użytkownicy ujrzą wszystkie swoje konta, które dodali do tego samego Centrum kont. Mowa o kontach z obydwu usług.

meta-nowosci-1
Instagram i Facebook – nowy interfejs pozwalający na przełączanie się między kontami z tych platform. | Źródło: Meta

Na nowym interfejsie będą również wyświetlane informacje o liczbie nieodczytanych powiadomień z każdego konta. To ułatwi śledzenie mającej w ich przypadku miejsce aktywności.

Uproszczona rejestracja i logowanie


Meta zdecydowała się również zmodyfikować proces rejestracji i logowania na nowe konta na Facebooku i Instagramie. Osoby, które dopiero zdecydowały się na pojawienie się w tych platformach, będą mogły od teraz stworzyć konto na Facebooku lub Instagramie, a następnie użyć tego konta, by rozpocząć swoją przygodę w drugiej usłudze.

meta-nowosci-2
Meta zmienia zasady rejestrowania się i logowania w swoich platformach. | Źródło: Meta

Poza tym, użytkownicy którzy mają konto i na Facebooku i Instagramie mogą już z łatwością używać informacji logowania z jednej platformy do logowania się w drugiej, o ile ich konta są w tym samym Centrum kont.

Testy już trwają

Obydwie nowości Meta testuje już globalnie na urządzeniach z systemem Android i iOS. Oznacza to, że i Ty być może otrzymasz do nich dostęp. Nowy interfejs pozwalający na przełączanie się między profilami testowany jest również w webowej wersji Facebooka i Instagrama.

Źródło: Meta, fot. tyt. Meta