Instalki.pl » Aktualności » Software » TikTok wprowadza łapki w dół dla komentarzy. Brzmi spoko, ale nie w takiej formie
Niedziela, 25 Wrzesień 2022 12:14, Wpisany przez Piotr Malinowski
tiktok komentarze lapki 1Ich liczba nie będzie jednak widoczna publicznie.

TikTok już niedługo wzbogaci się o system negatywnych ocen w sekcji komentarzy. Obok ikony serduszka pojawi się opcja pozwalająca zostawić konkretnemu wpisowi kciuka w dół. Ich liczba nie będzie jednak widoczna publiczna, co raczej nie powinno w obecnych czasach dziwić - taki zabieg stosowany jest praktycznie na niemalże wszystkich platformach społecznościowych. Okej, przyjrzyjmy się tej nowości nieco bliżej.

TikTok w dół pozwoli krytykować komentarze w inny sposób


TikTok posiada kilka funkcji pozwalających wyrazić swoje niezadowolenie odnośnie do publikowanych tam treści. Użytkownicy mogą nieco modyfikować algorytm poprzez wybieranie opcji "Nie interesuje mnie" przy dowolnym filmie lub transmisji na żywo, a także zgłaszać materiały za naruszenie regulaminu aplikacji. Oczywiście istnieje również opcja odpisywania na komentarze, gdzie można wejść - nierzadko - w dosyć ostrą dyskusję.

Wiem jednak po sobie, że nie zawsze ma się na to ochotę. Podobne zdanie mają chyba również przedstawiciele firmy ByteDance, którzy właśnie ogłosili publiczne wdrożenie narzędzia pozwalającego na pozostawienie łapki w dół pod wybranym komentarzem. Rozwiązanie to było testowane przez kilka ostatnich miesięcy - dopiero teraz jednak stało się dostępne dla (prawie wszystkich) użytkowników.

Jest to nowy sposób na oznaczanie treści jako "niewłaściwych lub nieistotnych", co ma pomóc zarówno zwykłym internautom, jak i moderatorom. Trudno jednak dokładnie określić czy dawanie "kciuków w dół" wpłynie jakkolwiek na publikowane komentarze - TikTok nie wspomniał w swoim oświadczeniu nic na temat pozycjonowania takich wpisów. Możemy się więc tylko domyślać.

 
Wspomniałem o tym w pierwszym akapicie, ale pozwólcie, że się powtórzę. Wprowadzenie nowości nieco zmieni interfejs sekcji komentarzy - obok ikony serduszka pojawi się bowiem opisana wyżej opcja, lecz pozbawiona wartości liczbowej. Dokładnie tak, liczba łapek w dół będzie widoczna wyłącznie dla autora komentarza. Przyczyną jest rzecz jasna dbanie o bezpieczeństwo i "lepsze doświadczenia" użytkowników.

Osobiście mówię na to "bullshit" i nie widzę w tym zabiegu większego sensu. Klarowna polaryzacja pomiędzy pozytywnymi/negatywnymi ocenami jest niezwykle ważna - zablokowanie podglądu czyni z nowości tak naprawdę bezwartościowy bajer. Mam więc chociaż nadzieję, że nielubiane komentarze będą po prostu pojawiać się nieco niżej.

Funkcja powinna być powoli wdrażana do wszystkich użytkowników na całym świecie. Nie widzę jej jeszcze u siebie, więc prawdopodobnie proces odbywa się seriami. Warto więc regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji aplikacji i czekać na powiadomienie po wejściu do usługi. TikTok zazwyczaj w widoczny sposób informuje o obecności czegoś nowego - to akurat na plus.

Źródło: TikTok