Instalki.pl » Aktualności » Software » iOS 16.0.2 już jest. Naprawia błąd kamery w iPhone 14 Pro
Piątek, 23 Wrzesień 2022 10:49, Wpisany przez Maksym Słomski
ios 16 0 2 aktualizacja
Rozprawia się także z innymi usterkami.

Problemy z kamerą w smartfonach iPhone 14 Pro nareszcie rozwiązane. Dziś w nocy Apple udostępniło aktualizację oprogramowanie iOS 16.0.2 dla telefonów iPhone, w której usunięto ten oraz kilka innych irytujących błędów. Pozbyto się między innymi buga uniemożliwiającego wstępne skonfigurowanie urządzenia, będącego obiektem wielu kpin ze strony internautów.

iOS 16.0.2 już jest


Problemy ze smartfonami iPhone 14 rozpoczynały się już niedługo po wyjęciu z pudełka i pierwszym włączeniu. Niektórzy konsumenci narzekali, że na etapie konfiguracji urządzenia ekran pozostawał czarny. Apple rozwiązało tę usterkę. Rozprawiono się również z problemami z aparatem w iPhone 14 Pro. Niektórzy użytkownicy donosili, że główny obiektyw tylnego aparatu wibrował w niekontrolowany sposób, gdy aparat był wykorzystywany przez popularne aplikacje społecznościowe. Towarzyszył temu specyficzny odgłos "grzechotania" i skaczący obraz na ekranie. O tak:Wszystkie najważniejsze zmiany w iOS 16.0.2 poznasz przeglądając opublikowany przeze mnie nieco niżej dziennik zmian.

Czytaj również: 24 godziny z iPhone 14 Pro Max 1 TB. To lubię, tego nie

Aktualizacja iOS 16.0.2 "waży" 255,2 MB i użytkownicy smartfonów iPhone znajdą ją w menu Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia.

iphone 14 pro max

iOS 16.0.2 - dziennik zmian


  • Aparat mógł wibrować i powodować rejestrowanie rozmazanych zdjęć w niektórych aplikacjach innych firm na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.
  • Ekran mógł pozostawać całkowicie czarny podczas konfigurowania urządzenia.
  • Kopiowanie i wklejanie między aplikacjami mogło powodować zbyt częste wyświetlanie pytań o uprawnienie.
  • Funkcja VoiceOver mogła nie być dostępna po ponownym uruchomieniu urządzenia.
  • Wyświetlacze części iPhone’ów X, iPhone’ów XR oraz iPhone’ów 11 mogły nie reagować na dotyk po naprawie serwisowej.

Źródło: mat. własny