Instalki.pl » Aktualności » Software » Nitrux 2.4 Linux udostępniony. To jeden z najpiękniejszych Linuksów
Niedziela, 11 Wrzesień 2022 14:27, Wpisany przez Maksym Słomski
nitrux 240
Linux z małymi wymaganiami.

Nitrux jest dystrybucją Linuksa opartą na Debianie. Wykorzystuje instalator Calamares 3.2.60 i NX Desktop zbudowany na środowisku graficznym KDE Plasma 5 i MauiKit. Nitrux nie używa systemd jako swojego systemu init - zamiast tego stawia na OpenRC. Właśnie wydano jego najnowszą aktualizację o numerze 2.4. Nitrux 2.4 jest jednym z najładniejszych Linuksów.

Nitrux 2.4 już jest


Nitrux 2.4 ma szansę spodobać się początkującym użytkownikom Linuksa, szukającym nieskomplikowanego systemu dla starszego laptopa lub komputera stacjonarnego. Nowa aktualizacja zawiera duże zmiany, w postaci m.in. kernela Linux 5.19. Dostarczany jest z pakietem oprogramowania KDE, w tym KDE Plasma 5.25.4, KDE Gear 22.08 i KDE Frameworks 5.97.

nitrux linux
Źródło: nxos

Na deweloperów czeka preinstalowane narzędzie Strike do tworzenia i wykonywania kodu. Nową aplikacją Maui na pokładzie jest też Agenda, do przeglądania, zarządzania i organizowania wydarzeń w kalendarzu. Nie zabrakło przeglądarki Mozilla Firefox 104. Zaktualizowano MauiKit, podobnie jak stabilne Maui Apps do wersji 2.2.0.

agenda strike
Źródło: nxos

Ważne: domyślnie nie jest instalowany LibreOffice. W Software Center znajduje się za to wiele różnych darmowych pakietów biurowych - do wyboru przez użytkownika. Są tam m.in. OnlyOffice, OpenOffice, WPS Office oraz usunięty LibreOffice. Do wyboru, do koloru.Najnowszą wersję dystrybucji Nitrux pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy aplikacji. Stosowny odnośnik znajdziesz poniżej.


Źródło: nxos