Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 KB5017846 (22H2) debiutuje z mnóstwem ulepszeń
Niedziela, 04 Wrzesień 2022 16:45, Wpisany przez Maksym Słomski
Windows-11-KB5017846
Insiderzy już ją testują.

Duża aktualizacja Windows 11 KB5017846 (22H2) została właśnie udostępniona członkom programu Windows Insider z kanału beta. Oznacza to, że aktualizacja Sun Valley 2 jest już w zasadzie gotowa i oczekuje na swój debiut w stabilnej wersji systemu, prognozowany na 20 września. Najnowsza poprawka nie zawiera wielu nowych funkcji, ale przynosi sporą liczbę długo wyczekiwanych drobnych usprawnień i powrót funkcjonalności znanej z Windows 10, na której brak narzeka chyba większość użytkowników "jedenastki".

Windows 11 KB5017846 (22H2) - nowości


Zmiany w wydaniu Windows 11 KB5017846 poprzedzającym publiczną premierę aktualizacji Sun Valley 2 są widoczne na pierwszy rzut oka. Najważniejszą z nich wydaje się powrót do możliwości przeciągania elementów na Menu Start, nieobecnego od dnia premiery najnowszej wersji OS-u. Pożyteczną nowość stanowi też "overflow flyout", czyli opcja przydatna w sytuacji, w której na pasku zadań znajduje się bardzo dużo ikon.

overflow flyout

Wysuwana belka będzie współpracować z kolorem akcentu, po jego uprzednim aktywowaniu dla menu Start i paska zadań.

Kompleksowy przegląd nowości w Windows 11 22H2 przygotowała dla Was Ania. Zainteresowanych odsyłam więc do jej wpisu na ten temat.

Czytaj również: Windows 11 22H2 - wszystko co musisz wiedzieć o nadchodzącej aktualizacji

O dziwo, nowa aktualizacja usunęła możliwość udostępniania plików lokalnych na OneDrive z poziomu menu udostępniania Windows 11. Opcja ta pojawiła się wcześniej w jednym z buildów deweloperskich, jednak zrezygnowano z niej ze względu na krytykę ze strony użytkowników. Funkcjonalność ta wróci, gdy Microsoft przeprojektuje menu udostępniania.

  • Poniżej znajdziecie listę wszystkich błędów poprawionych w aktualizacji KB5017846:
  • Naprawiono błąd, który powodował awarię explorer.exe, gdy użytkownicy próbowali uzyskać dostęp do niektórych folderów.
  • Naprawiono problem, przez który niektóre przyciski paska poleceń mogły nie działać. Ten błąd dotyczył przycisków Nowy, Sortuj, Widok i innych.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że Eksplorator plików renderował nieczytelny tekst, gdy użytkownicy przełączali się między trybem jasnym i ciemnym.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że tło pola wyszukiwania nie było przyciemnione.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego wirtualna klawiatura stawała się rozmyta.
  • Foldery domyślne przypięte do panelu nawigacyjnego Eksploratora plików od teraz zostaną ponownie przypięte po raz ostatni, jeśli je uprzednio odpięto.

Microsoft przypomina regularnie, że funkcje dostarczane użytkownikom w kanałach deweloperskim i beta nie będą zawsze pojawiać się w kompilacjach produkcyjnych.

Źródło: Microsoft