Instalki.pl » Aktualności » Software » Zadebiutował OBS Studio 28.0. Co nowego w aplikacji do streamowania?
Czwartek, 01 Wrzesień 2022 14:54, Wpisany przez Maksym Słomski
obs studio 28
Program dla streamerów i influencerów.

OBS Studio to narzędzie stworzone z myślą o streamowaniu oraz tworzeniu treści przez wszelkiej maści internetowych influencerów i nie tylko. Wydana właśnie aplikacja OBS Studio 28.0 uświetnia 10. rocznicę powstania tego popularnego projektu. Zawiera ona szereg ulepszeń i nowych funkcji, w tym jedną szczególnie popularną, znaną z aplikacji NVIDIA Broadcast.


OBS Studio 28.0 wydane


Program OBS Studio 28.0 został już udostępniony, oferując streamerom natywną integrację opartych na sztucznej inteligencji efektów wirtualnego tła i usuwania echa w pomieszczeniu NVIDIA Broadcast, obsługę wysokowydajnego kodowania wideo HEVC i H.265 oraz wsparcie dla HDR. NVIDIA współpracowała z Google, aby umożliwić strumieniowe przesyłanie na żywo treści HEVC i HDR do YouTube za pomocą NVIDIA Encoder (NVENC) - dedykowanego sprzętu na procesorach graficznych GeForce RTX.

Nowy OBS Studio 28.0 to zatem zintegrowane lubiane funkcje NVIDIA, których działanie zaprezentowano poniżej. Usuwanie szumów tła na żywo oraz opcja wyeliminowania tła bez green screena to gratka, dostępna wyłącznie dla posiadaczy kart graficznych NVIDIA GeForce RTX.Obsługa HEVC w OBS 28.0 poprawia kompresję wideo o 15 procent. Implementacja, stworzona specjalnie dla sprzętowych koderów HEVC, umożliwia użytkownikom nagrywanie treści i przesyłanie strumieniowe do obsługiwanych platform, takich jak YouTube, w lepszej jakości.

nvidia hevc

Aktualizacja umożliwia także nagrywanie i przesyłanie strumieniowe w HDR, co zapewnia odbiorcom możliwość dostrzeżenia większego zakresu jasnych i ciemnych barw. Wcześniej użytkownicy musieli wyłączać HDR, ponieważ 10- lub 12-bitowa zawartość HDR wyglądałaby na wyblakłą, gdyby została nagrana w 8-bitach. Dzięki aktualizacji użytkownicy mogą zachować włączony HDR i decydować, czy chcą przechwytywać lub przesyłać strumieniowo w SDR, czy w pełnym HDR.

Wszystkie nowości i poprawki w OBS 28.0 zainteresowani mogą w detalu prześledzić w opublikowanym na Github dzienniku zmian. Jest ich całe multum.Pobierz OBS Studio 28 i sprawdź nowości


Program OBS Studio 28 można pobrać bezpłatnie z poziomu bazy aplikacji serwisu Instalki.pl, do czego oczywiście zachęcamy. Stosowny odnośnik znajduje się poniżej.


Źródło: NVIDIA