Instalki.pl » Aktualności » Software » TomTom dostarczy swoje mapy dla samochodów Hyundai i KIA
Czwartek, 01 Wrzesień 2022 12:22, Wpisany przez Maksym Słomski
hyundai tomtom
Kierowcy się ucieszą.

Mapy TomTom uchodzą za jedne z najlepszych map na świecie. Dostępne chociażby w ekosystemie Huawei Mobile Services w obrębie aplikacji Mapy Petal oraz na pokładzie samochodów kilku różnych marek motoryzacyjnych cieszą się dość dużym uznaniem ze strony konsumentów. Chwalone za wysoki poziom szczegółowości i częste aktualizacje mapy zagoszczą teraz w systemach multimedialnych kolejnej marki z branży moto. Mowa o Hyundai Motor Group.

TomTom i Hyundai Motor Group ogłaszają współpracę


TomTom ogłosił, że mapy i dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym dostarczane przez tą firmę zostały wybrane przez Hyundai Motor Group (HMG) dla całej linii pojazdów sprzedawanych w Europie. Oznacza to, że już wkrótce nabywcy aut Hyundai i KIA będą mogli sprawdzić ich możliwości. Już teraz ich możliwości sprawdzają kierujący nowymi modelami marki Genesis, również wchodzącej w skład Hyundai Motor Group.

"Mapa TomTom ADAS dostarcza tym systemom wysokiej jakości informacje o trasach, w tym o nachyleniu dróg, pasach ruchu, zakrętach i ograniczeniach prędkości, zwiększając bezpieczeństwo, komfort i wydajność ekologiczną. Innowacyjny system Highway Driving Assist (HDA) firmy HMG opiera się na tych danych, aby niezależnie zmieniać prędkość w przypadku zmiany obowiązującego limitu, a także automatycznie zwalniać i poruszać się po rampach i łukach autostradowych w bezpieczniejszy sposób. Mapy TomTom zapewniają bardzo dokładne, zweryfikowane dane dotyczące wszystkich rodzajów ograniczeń prędkości w całej Europie, tym samym pomagają w przestrzeganiu regulacji ISA, które weszły w życie w lipcu 2022 roku" - czytamy w komunikacie prasowym.

hyundai

"Cieszymy się, że wszyscy kierowcy Hyundai i Kia w Europie będą mogli korzystać z komfortu i bezpieczeństwa zapewnianego przez najlepszą w swojej klasie technologię geolokalizacyjną firmy TomTom" - powiedział Haeyoung Kwon, Vice President and Head of Infotainment Development Group, HMG. "Firma TomTom jest partnerem, któremu ufamy w zakresie dostarczania bardzo dokładnych danych mapowych. Wspomagają one naszą technologię Highway Driving Assist, oraz dostarczają również informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, które pomagają nam optymalizować wskazówki nawigacyjne i przewidywany czas przybycia."

Na co dzień użytkuję samochód marki Alfa Romeo marki TomTom i nie powiem o mapach tej firmy złego słowa. Ładny, czytelny interfejs, pokaźna pula adresów i spora pula POI to niewątpliwe zalety tego rozwiązania. Mimo to... wolę korzystać z Android Auto i Map Google. Cóż, siła przyzwyczajeń.

Źródło: TomTom