Instalki.pl » Aktualności » Software » Xbox z ulepszonym widokiem biblioteki gier. To wyczekiwana zmiana
Poniedziałek, 29 Sierpień 2022 18:26, Wpisany przez Piotr Malinowski
xbox interfejs nowosc
Gracze w końcu doczekali się poprawek tego aspektu.

Część posiadaczy konsol Xbox otrzymała właśnie możliwość korzystania z usprawnionego widoku biblioteki dostępnych produkcji, a konkretniej - zakładki "Moje gry". Oznacza to ułatwienie procesu przełączania się pomiędzy pozycjami pochodzącymi z różnych źródeł. Mówimy więc o nowości idealnej dla zwolenników porządku. Czego dokładnie można się spodziewać po aktualizacji?

Ulepszony interfejs trafił na konsole Xbox

 
Oprogramowanie konsol nie jest idealne i wprowadzenie większych bądź mniejszych patchy jest niezwykle istotne. Przemyślany, spójny i dobrze działający interfejs bardzo mocno wpływa bowiem na komfort użytkowania urządzeń - te służące głównie do grania nie są od tej reguły wyjątkiem. Dlatego też cieszy informacja o najnowszych zmianach wprowadzonych do konsol Xbox.

Osoby będące członkami programu Xbox Insider (kanał Alpha Skip-Ahead) mogą właśnie zaktualizować swoje konsole i uzyskać dostęp do nieco przeprojektowanej sekcji zawierającej posiadane gry oraz aplikacje. Wygląda na to, że inżynierowie z Redmond postanowili zająć się kwestią bałaganu, który tam przez dłuższy czas panował. To bardzo dobra decyzja!

"Nowe wrażenia płynące z użytkowania biblioteki" obejmują opcję przełączania się pomiędzy tytułami kupionymi a tymi dostępnymi w ramach chociażby Xbox Game Passa. Dzięki temu gracze nie doświadczą już poczucia zagubienia - tytuły po prostu nie będą już wymieszane, co do tej pory bywało dosyć irytujące. Pomiędzy sekcjami można przemieszczać się używając przycisków RB i LB.

 
Jest to kolejny krok w usprawnieniu widoczności posiadanych gier. Nie tak dawno doczekaliśmy się chociażby implementacji specjalnych ikon informujących, iż np. dysk z daną produkcją znajduje się w napędzie. Mamy więc do czynienia z kolejnym przyjemnym dodatkiem. Przez Microsoftem jednak jeszcze sporo pracy - interfejs konsol Xbox nie należy bowiem do idealnych.

Jeśli chodzi o inne nowości, to warto wspomnieć o możliwości automatycznego wyłączenia konsoli po określonym czasie braku aktywności ze strony użytkownika. Dostępne są opcje 10, 15, 20, 25, 30 oraz 45 minut. Nie wszyscy konsumenci jednak z tych funkcji na razie skorzystają.

Tak jak wcześniej wspomniałem - są one na razie dostępne wyłącznie dla osób będących w programie Xbox Insider. Publiczne wydanie aktualizacji zadebiutuje z pewnością za kilka tygodni. Warto więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Źródło: Pure Xbox