Instalki.pl » Aktualności » Software » Discord na PS5 powinien zadebiutować już niedługo
Niedziela, 28 Sierpień 2022 15:56, Wpisany przez Piotr Malinowski
ps5 discord integracja
Wskazują na to najnowsze doniesienia.

Wygląda na to, że posiadacze konsoli PlayStation 5 otrzymają już wkrótce dostęp do komunikatora Discord. Ten wyczekiwany moment ma nastąpić jeszcze w tym roku, a konkretniejsza data zostanie podana bardzo niedługo. Można więc zacząć zacierać ręce - czego bowiem możemy się spodziewać po integracji?

Integracja PS5 i Discorda nastąpi już niedługo

 
Discord to niewątpliwie najpopularniejszy komunikator dla graczy (tak, wiem - twórcy odeszli od tego określenia), który obecnie używany jest przez około 140 milionów osób na całym świecie. Już od kilku lat można usłyszeć pogłoski, jakoby aplikacja miałaby pojawić się na konsolach - ten scenariusz zaczyna się ziszczać dopiero teraz.

Nie tak dawno doczekaliśmy się możliwości prowadzenia rozmów głosowych na konsolach Xbox za pośrednictwem właśnie Discorda. Funkcja ta jest obecnie dostępna wyłącznie dla osób objętych programem Xbox Insider, lecz i tak mówimy o sporej przewadze względem konkurencji. Niedługo ten stan rzeczy może ulec zmianie.

Tom Henderson, dosyć znany leaker oraz dziennikarz, poinformował (za pośrednictwem portalu Exputer) o integracji komunikatora Discord z konsolą PlayStation 5. Ma ona nastąpić jeszcze w tym roku, a dokładniej - wraz z debiutem oprogramowania sprzętu oznaczonego numerem 7.00. Konkretna data premiery zostanie podobno ujawniona już w przyszłym tygodniu.

 
Informacje te pochodzą od "zaufanego źródła", które nie tak dawno przekazało wieści dotyczące kontrolera DualSense Edge. Doniesienia finalnie się potwierdziły, więc miejmy nadzieję, że w tym przypadku będzie podobnie. Warto więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Przy okazji należy wspomnieć, że Sony nawiązało współpracę z Discordem już pewien czas temu. W styczniu 2022 roku mieliśmy do czynienia z udostępnieniem możliwości połączenia konta PlayStation z komunikatorem - dzięki temu znajomi mogą bez problemu podejrzeć, w co (i przez ile czasu) aktualnie gramy na swojej konsoli. Nadchodzące nowości mają pozwolić na chociażby opcję komunikacji głosowej.

Nie da się ukryć, że integracja Discorda ze sprzętami od Sony i Microsoftu to nie tylko ułatwienie życia konsumentom, ale również samym twórcom komunikatora. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Źródło: Twitter