Instalki.pl » Aktualności » Software » Wydano darmowy pakiet biurowy LibreOffice 7.4. To dobry zamiennik Microsoft Office
Piątek, 19 Sierpień 2022 10:45, Wpisany przez Maksym Słomski
libreoffice 7.4 zmiany nowosci
Alternatywa dla MS Office w najnowszej wersji.

LibreOffice 7.4.0 został oficjalnie wydany, o czym poinformowało The Document Foundation. Darmowy pakiet biurowy dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS jest doskonałą alternatywą dla płatnych programów pokroju Microsoft Office. Udostępnienie najnowszej aktualizacji lubianej aplikacji zgrywa się niemal idealnie z powrotem do szkół młodzieży. LibreOffice 7.4.0 zawiera garść nowości oraz rzecz jasna poprawek dotychczas wykrytych błędów.

LibreOffice 7.4.0 - co nowego? Nowości i zmiany


LibreOffice 7.4.0 to pakiet biurowy zawierający wszystkie niezbędne aplikacje do nauki i pracy. W jego skład wchodzą aplikacje stanowiące odpowiedniki tych w pakiecie MS Office. Mamy więc programy: Writer, Calc, Impress, Draw, Base i Math. Obsługują one formaty plików Microsoft Office i pozwalają zapisywać pliki w formacie odczytywanym przez pakiet Microsoftu.


Najnowsze wydanie pakietu LibreOffice to przede wszystkim długo wyczekiwana obsługa plików graficznych Webp. Da się je teraz łatwo importować do dokumentów w programach Writer oraz Impress. LibreOffice 7.4.0 radzi sobie również z plikami EMZ i WMZ występującymi często w dokumentach MS Office.

libreoffice 7.4
Źródło: OMGUbuntu

LibreOffice 7.4.0 to także wsparcie dla 16384 kolumn w arkuszach kalkulacyjnych programu Calc i nowe funkcje widżetu AutoSum. Z programem Writer zintegrowano LanguageTool API, wymagającego ręcznej aktywacji. Dzięki temu da się korzystać z podpowiedzi korekty błędów gramatycznych po kliknięciu na wyraz prawym przyciskiem myszy.

Impress, czyli alternatywa dla PowerPointa, otrzymał jeszcze lepszy kreator prezentacji z motywami.

Nie zabrakło wsparcia dla trybu ciemnego dla Windows 10 i Windows 11. Jest póki co eksperymentalne, ale lepsze to niż nic. Ponadto, aplikacja działa nieco wydajniej na słabszych komputerach.

Podsumowanie nowości w LibreOffice 7.4.0 zobaczycie również na poniższym materiale wideo.LibreOffice 7.4 - pobierz i sprawdź


Nie chcesz wydawać pieniędzy na pakiet Microsoft Office i nie masz zamiaru zniżać się do poziomu osób nielegalnie pobierających soft? Sięgnij do naszej bazy oprogramowania i pobierz za darmo najnowszą wersję pakietu biurowego LibreOffice. LibreOffice 7.4 to świetna alternatywa dla MS Office. Linki do pobrania programu w wersjach na najpopularniejsze systemy operacyjne znajdziesz poniżej.


Źródło: The Document Foundation