Instalki.pl » Aktualności » Software » Pasażerowie mogą od teraz śledzić autobusy i tramwaje w Mapach Google
Wtorek, 02 Sierpień 2022 14:11, Wpisany przez Maksym Słomski
mapy google polozenie autobusow i tramwajow gzm
Na start w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia poinformowała o nowym wdrożeniu, które ułatwi podróżowanie komunikacją miejską po konurbacji górnośląskiej. Już rok temu na Mapach Google pojawiły się informacje na temat opóźnień autobusów i tramwajów komunikacji miejskiej ZTM. Teraz każdy pojazd będzie dało się dodatkowo zlokalizować precyzyjnie na mapie w mobilnej wersji aplikacji Mapy Google.

Mapy Google w Polsce stały się jeszcze lepsze


Od teraz osoby podróżujące komunikacją miejską po konurbacji górnośląskiej mogą po wybraniu celu podróży i środka transportu wyświetlać aktualne położenie pojazdów ZTM. Ponadto, widoczny będzie szacowany czas, w jakim dany środek lokomocji dotrze do wskazanego przystanku. Wszystko dzięki danym przetworzonym do międzynarodowego formatu General Transit Feed Specification Real Time (GTFS RT).

"Wystarczy wyznaczyć cel podróży i wskazać transport publiczny, jako docelowy. Aplikacja, tak jak dotychczas, wyświetli linie autobusowe, trolejbusowe i tramwajowe, którymi dotrzemy do celu, ale dodatkowo pokaże ich konkretne położenie na mapie i ewentualne opóźnienia względem rozkładu" - czytamy w komunikacie.

lokalizacja ztm opoznienia
Predator. | Źródło: mat. własny - zrzut ekranu z Map Google

Co ważne, lokalizacja pojazdów będzie odświeżana niemalże w czasie rzeczywistym, nawet co kilkanaście sekund.

ZTM podaje, że rzeczywiste czasy odjazdu można śledzić ponadto w aplikacji M2GOinfo dostępnej na systemy Android i iOS oraz w nowej wersji portalu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.


Źródło: Metropolia GZM