Instalki.pl » Aktualności » Software » Hermit - coś więcej niż przeglądarka (recenzja)
Sobota, 30 Lipiec 2022 08:50, Wpisany przez Przemysław Kreft
Hermit
Ciekawa przeglądarka internetowa dla zaawansowanych.

Wśród aplikacji zainstalowanych na smartfonie są również takie, którymi większość użytkowników nie bardzo się przejmuje, po prostu są - mimo że korzysta z nich codziennie. Weźmy przeglądarkę internetową. Niektórzy korzystają z domyślnie zainstalowanej, niektórzy mają swoją ulubioną i nawet nie myślą o zmianie. A co jeśli chcielibyśmy mieć o wiele większą kontrolę nad przeglądaniem treści w internecie?

Odpowiedzią może być Hermit. Mamy tu do czynienia z czymś więcej niż przeglądarką. Dostajemy do dyspozycji zestaw narzędzi, dzięki którym będziemy otwierać strony internetowe w formie oddzielnych aplikacji. Każdą z określonymi parametrami.

Hermit – otwieraj strony jak aplikacje

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 5,09 zł-53,99 zł za element / Android: 5.0 i nowsze

HermitOczywiście sama idea zapisywania skrótów do stron na ekranie głównym nie jest niczym nadzwyczajnym. Hermit wynosi to jednak na dużo bardziej zaawansowany poziom. Każdej stronie-aplikacji przypisujemy pożądane ustawienia (blokowanie reklam, wyświetlanie na pełnym ekranie, tryb desktop, tryb ciemny, domyślny tryb incognito itp.).

Trzeba przyznać, że dostępnych opcji jest naprawdę sporo i bardziej doświadczeni użytkownicy mogą usprawnić sobie korzystanie z ulubionych serwisów. Nie zabrakło również ustawień związanych z wyglądem tekstu czy ikony skrótu.

Hermit
Aplikacja dostępna jest za darmo. Dostęp do części bardziej zaawansowanych funkcji wymaga wykupienia pełnej wersji (31,99 zł).

Minusy? Nie wszystkie funkcje działają perfekcyjnie za każdym razem - na niektórych stronach tryb odczytu ucinał sporo tekstu, blokowanie reklam pozostawia wiele do życzenia.

Hermit to w ogólnym rozrachunku ciekawe narzędzie dla nieco bardziej dociekliwych użytkowników. Pozwala kontrolować doświadczenia z przeglądania internetu. Kupno dość drogiej wersji premium wymaga ściśle określonych potrzeb, ale darmową warto wypróbować.


Czytaj również: Recenzja Nothing Phone (1). Niby NIC, a jednak...