Instalki.pl » Aktualności » Software » Premiera MIUI 14 wkrótce - oto dowód. Bazuje na Androidzie 13
Sobota, 23 Lipiec 2022 12:22, Wpisany przez Maksym Słomski
premiera miui 14
Debiut MIUI 14 coraz bliżej.

Google udostępniło pierwszą publiczną betę Androida 13 z końcem kwietnia tego roku. System ten jest już na ukończeniu, a pod koniec maja w sieci ukazała się lista smartfonów Xiaomi, które dostaną Androida 13. Zmiany w Android 13 będą daleko idące, a posiadacze pierwszych smartfonów przetestują je już w sierpniu, gdy Google wyda stabilną wersję swojego systemu. Im bliżej debiutu Androida 13, tym bliżej premiery MIUI 14. W sieci pojawiły się właśnie wzmianki na temat jego rychłego debiutu.

MIUI 14 blisko premiery


Nazwa MIUI 14 pojawiła się w bazie, na ślad której trafił serwis Xiaomiui, jednocześnie potwierdzając dostępność systemu na smartfonach z serii Xiaomi 13. Poniższy kod ma na celu wykonanie następujących czynności: jeśli urządzenie o nazwie kodowej Nuwa (Xiaomi 13) ma system MIUI 14 lub nowszy, kod wyświetla ikonę STK (SIM Toolkit) w obrębie interfejsu. Mówiąc prościej, ten kod sprawdza smartfon pod kątem obecności MIUI 14.

miui 14
Źródło: xiaomiui

Zgodnie z raportem, MIUI 14 powinien zostać oficjalnie zaprezentowany w sierpniu. Niektórzy wskazują, że nastąpi to 16 sierpnia, czyli w 12. urodziny MIUI. Nowa wersja nakładki MIUI prawdopodobnie zadebiutuje dopiero na pokładzie niezaprezentowanych jeszcze smartfonów Nowa i Fuxi, które mają pojawić się w listopadzie. Oba urządzenia prawdopodobnie wchodzą w skład serii Xiaomi 13.

Powyższe przypuszczenia są całkiem logiczne, zważywszy na fakt, iż MIUI 13 debiutowało przy okazji premiery smartfonów Xiaomi 12 w listopadzie 2021 roku.

No nic, czekamy.

Źródło: xiaomiui