Instalki.pl » Aktualności » Software » Amazon Prime Video niebawem otrzyma nowy interfejs
Wtorek, 19 Lipiec 2022 13:58, Wpisany przez Anna Borzęcka
prime-video
Będzie mocno przypominał Netflix.

Interfejsowi platformy Amazon Prime Video daleko do ideału – trzeba to powiedzieć. Ba, wygląda on już nieco… starawo. Na szczęście, wkrótce ten doczeka się wyczekiwanego odświeżenia, o czym Amazon oficjalnie poinformował.

Prime Video jak Netflix, i dobrze


Za sprawą nowego interfejsu platforma Amazon Prime Video będzie znacznie mocnie pod wpływem wyglądu zbliżona do serwisów takich jak Netflix, HBO Max czy Disney+. Jej design będzie czystszy, czytelniejszy, a układ jej elementów lepiej uporządkowany, a co za tym idzie – wygodniejszy w obsłudze.

Przede wszystkim, niebawem główny pasek nawigacyjny Prime Video zostanie przeniesiony na lewą stronę ekranu. Jego zawartość tekstowa zostanie zaś zamieniona ikonami. Będą to kolejno ikona wyszukiwania, ikona strony domowej, ikona sklepu, telewizji na żywo, zawartości darmowej oraz Mojej listy odtwarzania.Nowy układ interfejsu zdecydowanie ułatwi nawigację w serwisie. W końcu, aby w tej chwili uzyskać dostęp do listy odtwarzania, trzeba kliknąć na swój awatar w serwisie. Z resztą, strona domowa nareszcie pozwoli na odrębne przeglądanie nie tylko bazy filmów i seriali, ale również treści sportowych.

Amazon w końcu wyraźnie oznaczy też treści będące częścią Prime Video i treści, za które należy zapłacić. Tym drugim będzie towarzyszyła ikona treści. Na stronie domowej pojawi się na dodatek wiersz „Kontynuuj oglądanie”, który pozwoli szybko wrócić do napoczętych treści.

prime-video-2
Nowy interfejs platformy Prime Video. | Źródło: Amazon

Warto też wspomnieć o tym, że kafelki w Amazon Prime Video nareszcie będą większe, a najechanie na nie wskaźnikiem myszy najwyraźniej będzie skutkować wyświetleniem zwiastuna czy fragmentu serialu lub filmu, który nas interesuje. Tego mi dotychczas w tej platformie brakowało.

Prime Video z nowym interfejsem – kiedy?


Na pierwsze urządzenia nowy interfejs Amazon Prime Video ma zacząć trafiać już w tym tygodni – mowa o telewizorach z Android TV i przystawkach takich jak Roku, Fire TV czy Apple TV. Później w tym roku, choć podobno jeszcze latem, interfejs ma pojawić się w webowej wersji platformy oraz na urządzeniach mobilnych.

Co istotne, niektórych nowych elementów interfejsu, takich jak kategorii treści sportowych na żywo, nie powinniśmy spodziewać się w polskiej wersji serwisu. Takie treści przynajmniej na razie nie są bowiem w Polsce dostępne.

Źródło: Amazon, fot. tyt. Amazon