Instalki.pl » Aktualności » Software » mobiWAWA pozwoli przechowywać kartę miejską w smartfonie
Czwartek, 07 Lipiec 2022 15:50, Wpisany przez Aleksander Piskorz
mobiWAWA
Władze stolicy ułatwiają życie.

Warszawa doczekała się aplikacji, która znacząco ulepszy życie osobom podróżującym na co dzień za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Program mobiWAWA przeznaczony jest między innymi do zakupu oraz przechowywania biletów okresowych.

Jak dokładnie działa i co na ten moment oferuje ta aplikacja?

mobiWAWA, czyli bilet okresowy w smartfonie

mobiWAWA została zaprojektowana przez warszawskie Biuro Cyfryzacji Miasta przy współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Po wielu latach warszawiacy w końcu doczekali się rozwiązania, które pozwoli im zakupić bilety 30 oraz 90-dniowe. Oprócz tego sam program oferuje również możliwość zakupu biletów jednorazowych oraz został zintegrowany z Kartą Ucznia oraz Kartą Warszawiaka.

W ramach samej aplikacji użytkownicy muszą zalogować się za pośrednictwem Profilu Zaufanego. Po udanej weryfikacji, mobiWAWA oferuje możliwość nie tylko posiadania, ale również zarządzania cyfrowym biletem - można go zawiesić, kupić nowy lub po prostu wygodnie przedłużyć. Kontrolerzy w pojazdach będą wykorzystywali najpopularniejszą metodę weryfikacji ważności samego biletu, czyli kod QR.

mobiwawa2
fot. zrzuty ekranu z App Store

Co najlepsze, warszawscy urzędnicy zapewniają, że w kolejnych miesiącach aplikacja mobiWAWA doczeka się wielu ulepszeń oraz aktualizacji. Jest bardzo prawdopodobne, że za pośrednictwem samej aplikacji będzie można załatwiać również inne sprawy związane ze swoim miejscem zamieszkania. Sam program ma dość uniwersalną nazwę, tak więc pole do popisu dla Warszawy pozostaje cały czas otwarte.

mobiWAWA jest swoistą, oficjalną odpowiedzią miasta na funkcjonalności, o które wcześniej zabiegały inne platformy - takie, jak JakDojadę, SkyCash czy moBILET. Miasto nie chciało się zgodzić na to, aby te aplikacje sprzedawały ze swojego poziomu bilety długookresowe i tak… powstał opisywany program.

mobiWAWA jest dostępna za darmo dla systemu Android oraz iOS.

Pobierzecie ją na swoje urządzenia?

Źródło: WTP.waw / fot. WTP.waw