Instalki.pl » Aktualności » Software » Aplikacja Canal+ Online w końcu także na telewizorach LG z WebOS
Środa, 06 Lipiec 2022 22:03, Wpisany przez Jan Domański
Aplikacja Canal+ Online w końcu także na telewizorach LG z WebOSOglądaj na smart TV, PC, smartfonie i tablecie.

Platforma Canal+ Online łącząca w sobie VOD i tradycyjną linearną telewizję (chociaż online i z pamięcią przewijania) zyskała w ostatnich dniach nową edycję aplikacji. Od teraz posiadacze smart TV firmy LG pracujących na systemie WebOS również mogą cieszyć się z jej treści natywnie na swoim sprzęcie.

Canal+ Online to telewizja online i VOD zgodna z komputerami, smart TV, tabletami i smartfonami


Platformę Canal+ Online można używać w cenie abonamentu telewizji satelitarnej Canal+ jako internetowe przedłużenie swoich usług lub będąc wyłącznie subskrybentem samej usługi Canal+ Online. Dostępne są różne pakiety z odmiennymi kanałami telewizyjnymi na żywo (wraz z cofaniem ramówki o kilka godzin przy części stacji czy trybem picture-in-picture) i ofertą produkcji w VOD. Pewna część oferty dostępna jest też w jakości 4K UHD, są też profile dla wielu użytkowników czy równoczesne oglądanie na kilku sprzętach. Więcej o Canal+ Online dowiecie się z naszego testu, który przygotowaliśmy dwa lata temu w pierwszych dniach po wprowadzeniu usługi.

Aplikacja Canal+ Online w końcu także na telewizorach LG z WebOS
Główne menu aplikacji Canal+ Online na telewizorze LG WebOS z systemowym paskiem u dołu ekranu / Foto: Tomasz Bielski Instalki.pl

Dużym plusem Canal+ Online jest zgodność z wieloma typami urządzeń i systemów. Z serwisu można korzystać na komputerach poprzez przeglądarkę internetową (Windows, Linux, macOS), na smartfonach i tabletach (Android i iOS/iPadOS) oraz smart TV (Android TV/Google TV, Apple TV, Fire TV, Samsung Tizen i od teraz również LG WebOS). Działa też przesyłanie treści z urządzenia mobilnego poprzez streaming w standardzie Chromecast i Airplay (smart TV, smart ekrany, przystawki smart TV, przystawki typowo do castowania).

Aplikacja Canal+ Online dostępna natywnie w LG Connect Store, pobierz ją dla smart TV LG z WebOS


Od kilku dni aplikację Canal+ Online pobierzecie też z LG Connect Store. Firma zaznacza, że trzeba mieć odpowiednio aktualny model telewizora, starsze edycje smart TV marki LG mogą nie współpracować z Canal+ Online. Jak czytamy na stronach pomocy - "Telewizory LG z systemem WebOS (z 2018 roku i nowszych, WebOS 4.0 i nowsze)." Jeśli dysponujecie innymi smart TV czy smartfonami i tabletami, to Canal+ Online dla Androida i Android TV/Google TV pobierzecie z naszej bazy.