Instalki.pl » Aktualności » Software » Jedna z najstarszych funkcji Windows otrzymała nowy wygląd w Windows 11
Czwartek, 30 Czerwiec 2022 09:05, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 11 nowy wyglad
Zmiana w Windows 11 Build 25151.

Microsoft obiecywał, że w 2022 roku Windows 11 otrzyma znacznie więcej nowości niż w roku poprzednim. Obietnice zostaną zmaterializowane przy okazji udostępnienia aktualizacji Sun Valley 2 (22H2), ale cyklicznie pojawiają się także w kompilacjach testowych w kanale deweloperskim programu Windows Insider. Windows 11 Build 25151 przynosi niemały powiew świeżości, wprowadzają zmianę w jednym z najstarszych elementów interfejsu systemowego.

Przeprojektowany wygląd okna "otwórz za pomocą"


Kompilacja 25151 systemu Windows 11 została udostępniona dla testerów w kanale deweloperskim i zawiera całkiem pokaźną listę przeróżnych poprawek. Jednocześnie, pojawiła się w jej obrębie nowa, ukryta funkcja. Mowa o przeprojektowanym oknie dialogowym "otwórz za pomocą" dla aplikacji i plików. Wygląda znajomo? Microsoft zaprezentował je i szybko usunął z jednego z najwcześniejszych tegorocznych buildów Windows 11.

otworz za pomoca windows 11
Dotychczasowy wygląd menu "otwórz za pomocą" oraz ten zaproponowany w Windows 11 Build 25151. | Źródło: Windows Latest

Wyżej pokazany element UI obsługuje zarówno tryb jasny, jak i ciemny. Jeśli motyw urządzenia jest ustawiony na ciemny, okno dialogowe "Otwórz za pomocą" automatycznie nawiąże doń kolorystycznie.

Nowość nie zadebiutuje prędko


Zła wiadomość: nowinka z Windows 11 Build 25151 nie będzie najpewniej częścią aktualizacji 22H2. Prawdopodobnie będzie związana z kolejną poprawką 23H2, planowaną na kolejny rok. Dlaczego firma z Redmond tak zachowawczo odświeża interfejs OS-u? Trudno powiedzieć, ale jest to nie w smak większości użytkowników pragnących zmian z "efektem wow".

Windows 11 Build 25151 - poprawki błędów


Windows 11 Build 25151 przyniósł wiele istotnych łatek. Rozwiązano m.in. problem polegający na tym, że karty Eksploratora plików otwierały się w nieoczekiwanie dużym formacie. W kompilacji 25151 da się kliknąć kartę prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknąć gdzie indziej w Eksploratorze plików, aby rozmiar okien był powtarzalny.

Naprawiono też błąd polegający na tym, że wyłączanie komputera za pomocą menu Start nie działało u niektórych członków programu Insider. Aktualizacja systemu Windows 11 wprowadziła również zmiany na stronie Wyjątki w Zabezpieczeniach systemu Windows, dzięki czemu ścieżki plików widać teraz w całości.

Źródło: Windows Latest