Instalki.pl » Aktualności » Software » Dan the Man - pozycja obowiązkowa dla fanów platformówek (recenzja gry)
Sobota, 25 Czerwiec 2022 10:41, Wpisany przez Przemysław Kreft
Dan the Man
Dobra zabawa na wiele godzin.

Gry na smartfonach rządzą się swoimi prawami. Popularnością cieszą się szczególnie niezbyt zobowiązujące tytuły, które zapewnią zabawę nawet podczas krótkiej przerwy. Nie oznacza to jednak, że na telefonie nie możemy wciągnąć się w dość długą i dynamiczną rozgrywkę.

Dan the Man jest tego najlepszym przykładem. Mamy tu do czynienia z platformową grą zręcznościową w klasycznej, dwuwymiarowej oprawie graficznej. Naszym zadaniem jest walka z tajemniczą organizacją, by odbić ukochaną.

Dan the Man – gra platformowa w stylu retro

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 5,59 zł-294,99 zł za element / Android: 4.4 i nowsze

Dan the ManGłównym trybem gry jest właśnie klasyczna fabuła. Przemierzamy kolejne poziomy, eliminujemy przeciwników i walczymy z bossami. Mechanika gry czerpie z najlepszych cech gatunku - skaczemy, uderzamy lub korzystamy ze zdobytej broni. Sterowanie jest intuicyjne i dobrze zaprojektowane do obsługi dotykowej. Sam tryb fabularny to kilka godzin dobrej zabawy. Na dokładkę mamy jeszcze dodatkowe moduły w postaci zabawy wieloosobowej czy trybu survival.

Dan the Man
Gra jest dostępna za darmo. Mikropłatności mogą nieco ułatwić zabawę, ale nie są wymagane. Niecałe 14 zł to z kolei koszt pozbycia się reklam. To dość uczciwy układ.

Minusy? Naprawdę bardzo trudno znaleźć słabe punkty tej produkcji. Przeciwnicy (poza bossami) mogliby stanowić nieco większe wyzwanie, ale to już szukanie dziury w całym.


Dan the Man czerpie garściami najlepsze cechy klasycznych platformówek. To dopracowana i wciągająca gra. Polecam.


Czytaj również: Motorola Edge 30 - recenzja. Ultralekki smartfon, który po prostu dobrze działa