Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft Edge zyska wbudowany tester prędkości Internetu
Czwartek, 23 Czerwiec 2022 11:00, Wpisany przez Anna Borzęcka
edge-internet
To nie jedyna ciekawa nachodząca funkcja.

Odkąd Microsoft Edge bazujący na silniku Chromium zadebiutował, otrzymał wiele przeróżnych funkcji – zarówno tych faktycznie przydatnych, jak i tych, które dla wielu użytkowników są zbędne. Wygląda jednak na to, że kilka nowości, nad którymi gigant z Redmond właśnie zaczął pracować, będzie należeć do tej pierwszej grupy.

Na stronie, gdzie Microsoft dzieli się swoimi planami dotyczącymi aktualizacji przeglądarki Edge, pojawiła się informacja o nowych narzędziach, które ta ma otrzymać. Okazuje się, że Edge otrzyma wbudowany tester prędkości Internetu i nie tylko.

Tester prędkości Internetu, Kalkulator i Przelicznik jednostek w Edge


Poza wbudowanym testerem prędkości Internetu Edge doczeka się wbudowanego kalkulatora oraz wbudowanego przelicznika jednostek. W planach są także inne narzędzia, jednakże na razie Microsoft nie podzielił się żadnymi szczegółami na ich temat.

„Uzyskaj łatwy dostęp do powszechnie używanych narzędzi takich jak Kalkulator, Tester prędkości Internetu i Przelicznik jednostek, przeglądając Internet.”, czytamy na stronie Microsoftu.

edge-plany
Informacja o planach wprowadzenia do przeglądarki Microsoft Edge Testera prędkości Internetu i nie tylko. | Źródło: Microsoft

Na razie nie wiadomo, jak użytkownicy Edge’a będą mogli uzyskać do omawianych narzędzi dostęp. Kto wie, czy staną się częścią menu kontekstowego, menu Ustawienia i nie tylko otwieranego poprzez kliknięcie w ikonę trzech kropek bądź skrótem klawiaturowym Alt + F, czy też zupełnie innego obszaru przeglądarki internetowej.

Wbudowanie Kalkulatora, Testera prędkości Internetu oraz Przelicznika jednostek w przeglądarkę Edge jest bardzo dobrym pomysłem. O ile w systemie Windows możemy bowiem skorzystać z aplikacji Kalkulatora, tak testera prędkości Internetu oraz przelicznika jednostek musimy już szukać w sieci.

Nowe narzędzia w Microsoft Edge – kiedy?


Zgodnie z obecnymi informacjami, wspomniane narzędzia mają stać się częścią stabilnego przeglądarki Microsoft Edge już w sierpniu tego roku. W wydaniach testowych pojawią się zapewne nieco wcześniej.

Rzecz jasna, przeglądarkę Microsoft Edge możesz pobrać za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Dr. Windows, fot. tyt. Canva