Instalki.pl » Aktualności » Software » Google News z przeprojektowanym interfejsem. To największa aktualizacja od lat
Środa, 22 Czerwiec 2022 21:03, Wpisany przez Piotr Malinowski
google news nowosci 1
Użytkownicy powinni być zadowoleni.

Google postanowiło uczcić dwudzieste urodziny usługi News, która umożliwia śledzenie najnowszych wiadomości z kraju i ze świata. Postarano się o przeprojektowanie interfejsu jej desktopowego odpowiednika tak, by najbardziej widoczne były lokalne oraz spersonalizowane treści. Na co dokładnie mogą przygotować się użytkownicy?

Wiadomości Google z ważną aktualizacją


Niektóre platformy od Google są z nami od wielu lat i zapewne mnóstwo osób nawet nie kojarzy momentu, w którym debiutowały. Oczywiście nie mówimy tu o głównej wyszukiwarce koncernu – bez niej raczej mało kto bowiem wyobraża sobie współczesny internet – ale o nieco mniej popularnych serwisach pokroju tytułowych Wiadomości. Jak się okazuje, są one dostępne już od ponad dwóch dekad!

Poinformował o tym właśnie gigant z Moutain View – za pośrednictwem specjalnego postu na blogu przypomniano nie tylko początki usługi, ale przede wszystkim podzielono się wprowadzonymi właśnie zmianami do desktopowej odsłony Wiadomości. Zyskały one zupełnie nowy wygląd, który pozwala na łatwiejsze dostosowanie wyświetlanych newsów. Wszystko dzięki specjalnemu przyciskowi „Dostosuj” – jest on dostępny po prawej stronie witryny.

Poza tym skupiono się na poprawie widoczności sekcji poświęconej wiadomościom lokalnym. Znajdują się one teraz w specjalnie oddzielonej kolumnie, której zawartość użytkownicy mogą personalizować poprzez dodanie wielu lokalizacji. Wystarczy kliknąć przycisk ustawień i dodać interesujące nas miasto lub region. Widoczną zmianą jest także dodanie paska z kategoriami newsów do górnej części interfejsu. Do tej pory funkcje te były widoczne po lewej stronie.

wiadomosci google nowosci 3Źródło: Google 

Co ciekawe, Google poinformowało także o rozszerzeniu zakładki zawierającej „sprawdzone fakty”. Znajdziemy tam treści zatwierdzone przez niezależne organizacje. Znalezienie sekcji nie jest jednak aż takie proste – trzeba bowiem zjechać na sam dół witryny.

Jak możemy wyczytać z oficjalnego postu Google:

Przenieśliśmy naszą sekcję wiadomości lokalnych na górę strony, aby łatwiej było ją znaleźć. Teraz możesz użyć przycisku filtrowania, aby dodać wiele lokalizacji do sekcji wiadomości lokalnych, dzięki czemu nigdy nie przegapisz ważnych wiadomości o miastach i miejscowościach, na których Ci zależy. Ta zmiana to tylko najnowszy sposób, w jaki udostępniamy wiadomości lokalne użytkownikom z całego świata. W zeszłym roku rozszerzyliśmy funkcję w wyszukiwarce Google, dzięki czemu czytelnicy na całym świecie mogą teraz zobaczyć karuzelę wiadomości lokalnych, gdy Google znajdzie wiadomości lokalne odpowiadające ich zapytaniu. Dzięki temu łatwiej im znaleźć materiały od lokalnych wydawców wiadomości. Aby strona główna Wiadomości Google była naprawdę Twoja, możesz teraz dostosować wyświetlane na niej tematy.

wiadomosci google nowosci 4
Źródło: wł. 

Na aktualizację Wiadomości Google nie trzeba czekać – powinna być ona już dostępna dla wszystkich użytkowników na całym świecie. Jeśli jeszcze nie wyświetla Wam się komunikat o przeprojektowanym interfejsie (widoczny na zrzucie ekranu powyżej), to musicie uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Źródło: Google