Instalki.pl » Aktualności » Software » To przeglądarkowe rozszerzenie pozwoli Ci usunąć wybrane witryny z wyników wyszukiwania
Wtorek, 21 Czerwiec 2022 15:19, Wpisany przez Anna Borzęcka
rozszerzenie
Pozbądź się wyników, których nie chcesz widzieć.

Przeglądarki takie jak Mozilla Firefox i Google Chrome na przestrzeni lat doczekały się wielu przydatnych rozszerzeń. Każdy jest w stanie znaleźć wśród nich coś dla siebie. Wiele osób zapewne nie zdaje sobie jednak sprawy z możliwości, które niektóre z tych rozszerzeń oferują. Czy wiedziałeś na przykład, że w niektórych przeglądarkach możesz zainstalować rozszerzenie, dzięki którym usuniesz wybrane strony internetowe z wyników wyszukiwania w Google Chrome i nie tylko?

Tak, takie rozszerzenie istnieje, a jego nazwa to uBlacklist. Powstało ono na początku 2021 roku i jest nieustannie rozwijane. Jego popularność stale rośnie – i nic dziwnego.

Użyteczny dodatek do przeglądarki


Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się zobaczyć w wynikach wyszukiwania rezultaty pochodzące ze stron, których z pewnych powodów po prostu nie lubisz odwiedzać. Z Twojej perspektywy te tylko zaśmiecały wyniki wyszukiwania, nieprawdaż?

Powyższy problem można rozwiązać, między innymi instalując rozszerzenie uBlacklist, które działa w przeglądarkach Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari oraz Microsoft Edge (dzięki wsparciu dla rozszerzeń z Chrome Web Store). Pozwoli Ci ono błyskawicznie usunąć z wyników wyszukiwania wybrane witryny – do momentu, aż sam wyłączysz ich blokadę.

uBlacklist – jak korzystać?


Co istotne, uBlackist działa nie tylko w przypadku wyszukiwarki Google, ale również kilku innych – Bing, DuckDuckGo, Ecosia, czy Qwant. Gdy tylko zainstalujesz rozszerzenie w swojej przeglądarce, przejdź do jego opcji, by włączyć obsługę tych dodatkowych wyszukiwarek. W rezultacie w wynikach wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek obok każdego rezultatu ujrzysz napis „Block this site”.

ublacklist
uBlackList pozwala na szybkie oczyszczanie wyników wyszukiwania z rezultatów pochodzących z niemile widzianych witryn. | Źródło: mat. własne

Kliknij na napis „Block this site”, a w wyświetlonym w efekcie okienku na baner o treści „Block”. W ten sposób sprawisz, że w wynikach wyszukiwania nie będą już wyświetlane linki do wybranej strony internetowej. Listę zablokowanych stron znajdziesz w opcjach rozszerzenia. Możesz ją nawet zmodyfikować ręcznie.

Rzecz jasna, rozszerzenie uBlacklist pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.


Źródło: Bleeping Computer, fot. tyt. Canva