Instalki.pl » Aktualności » Software » Czerwcowa aktualizacja Windows 10 powoduje problemy
Wtorek, 21 Czerwiec 2022 17:51, Wpisany przez Maksym Słomski
win 10 problemy
Tradycji stało się zadość.

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że czerwcowa aktualizacja Windows 10 została wydana. Stało się tak zgodnie z tradycją w ramach cyklu Patch Tuesday, podczas którego zbiorcze aktualizacje bezpieczeństwa udostępnia się w drugi wtorek każdego miesiąca. Przy okazji debiutu Windows 10 KB5014699 sugerowałem, że zapewne niebawem napiszemy o pierwszych błędach związanych z tą łatką. Słowa dotrzymuję, dziś nastał ten moment.

Czerwcowa aktualizacja Windows 10 KB5014699 - problemy


Firma Microsoft potwierdziła, że czerwcowa aktualizacja Windows 10 nie działa tak jak powinna na wszystkich komputerach. Wprawdzie jej instalacja pozwala wyeliminować kilka drobnych błędów, w tym ten najbardziej irytujący, polegający na niespodziewanych awariach wielu popularnych aplikacji, ale przynosi również garść nowych.

Przede wszystkim, na niektórych pecetach przestała działać funkcja mobilnego hotspotu Wi-Fi. W Centrum Opinii czytamy kilka komentarzy na ten temat:

"Po zainstalowaniu KB5014699 miałem problemy z resetowaniem połączeń sieciowych co mniej więcej 5 minut. Usterki dotyczą sesji RDP, SMB i tych z urządzeniami IoT. Kiedy wyłączyłem mostek sieciowy, którego potrzebuję do pracy z urządzeniem IoT, problem zniknął" — stwierdził jeden z internautów.

windows 10 aktualizacja

"Włączenie udostępniania połączenia internetowego zrywa dostęp do sieci na komputerze współdzielącym połączenie. Nawet witryny działające na hoście lokalnym wczytują się w nieskończoność i ostatecznie połączenie z nimi okazuje się niemożliwe" - spostrzegł inny internauta.

Błędnie działa także logowanie przy pomocy Azure Active Directory. Dotyczy to osób korzystających z usług VPN oraz aplikacji Microsoft Teams, Outlook i OneDrive.

Wreszcie, zgodnie z tradycją, Windows 10 KB5014699 na niektórych konfiguracjach w ogóle nie chce się zainstalować. W takim wypadku aktualizację można próbować zainstalować ręcznie z poziomu katalogu aktualizacji Microsoftu.

Źródło: Microsoft, Centrum Opinii