Instalki.pl » Aktualności » Software » Kalendarz Google z ważną nowością. Zapraszanie do wydarzeń będzie łatwiejsze
Wtorek, 14 Czerwiec 2022 15:16, Wpisany przez Piotr Malinowski
kalendarz google zaproszenia lepsze
Istotna zmiana w popularnej usłudze.

Kalendarz Google wzbogacił się o dosyć przydatną funkcjonalność, która powinna przypaść do gustu wielu użytkownikom. Mowa tu o przeprojektowaniu wyglądu zaproszeń na wydarzenia przychodzących na skrzynkę pocztową. Dzięki temu interakcja z tego typu przypomnieniami będzie nie tylko łatwiejsza, ale przede wszystkim zaoszczędzi nieco czasu. Na co dokładnie muszą przygotować się użytkownicy?

Ulepszone zaproszenia nadchodzą do Kalendarza Google

 
Ostatnimi czasy mamy do czynienia z dosyć dynamicznym rozwojem aplikacji od giganta z Mountain View. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o kilku interesujących usprawnieniach w Dokumentach Google. Nowości zawędrowały też do Dysku, który teraz umożliwia łatwiejsze kopiowanie i wklejanie przeróżnych treści. Teraz przyszedł czas na zajęcie się kolejnym programem.

Jeśli jesteście aktywnymi użytkownikami Kalendarza Google, to z pewnością kojarzycie wiadomości e-mail informujące o otrzymaniu zaproszenia na wydarzenie lub spotkanie przeprowadzane za pośrednictwem platformy Meet. To najczęściej z poziomu tych wiadomości internauci decydują się na skorzystanie z oferty, gdyż jest to po prostu szybsze i prostsze niż uruchamianie Kalendarza. Niestety – interfejs tych maili był do tej pory nieco przestarzały oraz niezbyt intuicyjny.

Google właśnie ogłosiło zmiany w tym temacie. Już niedługo wszyscy konsumenci powinni ujrzeć nowy interfejs mailowych zaproszeń. Zostanie on podzielony na dwie kolumny, z których jedna oferować będzie informacje na temat samego wydarzenia (opis, data, zaproszone osoby), a druga szereg możliwości jeśli chodzi o zareagowanie na nie (przycisk dołączenia, numery telefonów).

kalendarz google zaproszenia lepsze 1Źródło: Google 

Niewątpliwie świetną zmianą jest zadbanie o to, by przyciski akcji stały się o wiele bardziej widoczne. Dołączyć do spotkania można było bowiem wyłącznie za pośrednictwem długiego linku – zielony przycisk jest nie tylko o wiele bardziej widoczny, ale także bardziej estetyczny. Warto też wspomnieć, że jeśli cokolwiek w zaplanowanym wydarzeniu ulegnie zmianie, to Google wyśle wiadomości informujące o szczegółach tych zmian. Dzięki temu nic nie powinno umknąć osobie zaproszonej.

Jak możemy wyczytać na oficjalnym blogu:

Odświeżamy układ wiadomości e-mail wysyłanych przez Kalendarz Google. Dzięki temu, że kluczowe szczegóły wydarzenia są bardziej dostępne i użyteczne, ta aktualizacja pozwala szybko znaleźć najważniejsze informacje o wydarzeniu i podjąć odpowiednie działania. Ponadto gdy otrzymasz wiadomość e-mail z powiadomieniem o modyfikacji wydarzenia, np. o zmianie godziny lub lokalizacji, zostaną w niej wyświetlone zarówno stare, jak i zaktualizowane informacje.

Opisana nowość powinna pojawić się u wszystkich użytkowników w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Warto więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Źródło: Google