Instalki.pl » Aktualności » Software » Irytujący błąd w Android Auto. Oto, jak go obejść
Niedziela, 12 Czerwiec 2022 10:54, Wpisany przez Maksym Słomski
android auto bug
Winna aktualizacja Map Google.

Android Auto to jedna z najlepszych rzeczy, jakie spotkały kierowców korzystających z w miarę nowoczesnych samochodów. Możliwość wyświetlania interfejsu i niektórych aplikacji ze smartfona wprost na systemie multimedialnym auta to ogromna wygoda. W lubianej usłudze Google, z resztą jak w każdej innej, zdarzają się błędy. Ten występujący od niedawna jest szalenie irytujący i dotyczy prezentowania interfejsu Map Google w Android Auto w trybie ciemnym bez względu na porę dnia. Bezpośrednim winowajcą nie jest jednak system AA.

Nie przegap: Nowy interfejs Android Auto to prawdziwa petarda. Zobacz dlaczego

Błąd trybu ciemnego w Android Auto


Najnowsza aktualizacja Map Google zepsuła automatyczny tryb ciemny w Android Auto. Mapa podczas nawigacji blokuje się w trybie ciemnym nawet w biały dzień. Funkcja ta działała bez najmniejszego zarzutu do momentu wprowadzenia ostatnich poprawek.

Teoretycznie Mapy Google powinny być w stanie automatycznie przełączać się między trybami w oparciu o szereg różnych czynników. Jeśli korzystasz z Map Google na Android Auto, aplikacja otrzyma informacje na przykład o trybie działania reflektorów. Jeśli je włączysz, co zwykle zrobisz w nocy, Mapy Google automatycznie przełączą się na tryb ciemny, aby zmniejszyć zmęczenie oczu w kabinie. Teraz bez względu na wszystko apki zachowują się, jakby dookoła zawsze panowały ciemności.

Czytaj także: Android Auto nigdzie się nie wybiera. Google z niego nie rezygnuje

android auto tryb ciemny bug

Problem wydaje się być powszechny, a wielu użytkowników opisuje go na forach Google. Winowajcą okazuje się najnowsza aktualizacja Google Maps 11.33.1.

Jak naprawić błąd trybu ciemnego w Android Auto?


Najlepiej go uniknąć, nie aktualizując Map Google do wydania 11.33.1. Jeżeli łatka trafiła już na Twój smartfon, masz na szczęście wyjście z sytuacji. Możesz odinstalować wszystkie aktualizacje aplikacji, a następnie sięgnąć po najnowszy plik APK Map Google, inny od 11.33.1. Zrobisz to z poziomu menu Ustawienia -> Aplikacje -> Mapy Google. Tam z poziomu informacji o aplikacji odinstalujesz aktualizacje.

Powodzenia.

Nie wiadomo, kiedy Google udostępnić poprawkę. Wiemy natomiast, że programiści firmy z Mountain View są już świadomi występowania usterki i szukają jej przyczyny.

Źródło: mat. własny, Google