Instalki.pl » Aktualności » Software » Messenger ułatwi nawiązywanie połączeń głosowych i wideo
Czwartek, 02 Czerwiec 2022 14:17, Wpisany przez Anna Borzęcka
Messenger
Aplikację Meta czeka ważna zmiana.

Już wkrótce Messenger pod względem oferowanych funkcjonalności co nieco zbliży się do WhatsAppa. Aplikacja ta ma otrzymać bowiem nową kartę dedykowaną połączeniom głosowym i wideo. Ta znacznie ułatwi odnajdywanie kontaktów, do których będziemy chcieli zadzwonić.

Messenger i karta Połączenia


W tej chwili aby w Messengerze rozpocząć połączenie głosowe lub rozmowę wideo, należy znaleźć czat z osobą, do której chcemy zadzwonić i w okienku czatu dotknąć ikony słuchawki lub kamery. Nowa karta pozwoli zaś dzwonić do wybranych osób bezpośrednio. Zostanie ona umieszczona w aplikacji na dole ekranu w głównym oknie aplikacji, między kartami Czaty, Osoby i Relacje.

Karta „Połączenia” (ang. Calls) będzie zawierała listę użytkowników, do których będziesz mógł zadzwonić za pośrednictwem Messengera i z którymi będziesz mógł przeprowadzić rozmowę wideo. Pozwoli też ona na inicjowanie rozmów grupowych. Jej istotnym elementem będzie wyszukiwarka, dzięki której szybko znajdziesz osobę, z którą chciałbyś się skontaktować.

facebook
Messenger otrzyma kartę dedykowaną połączeniom głosowym i wideo. | Źródło: Meta

Rozmowy głosowe i wideo coraz popularniejsze


Nowa karta w Messengerze jest najwyraźniej odpowiedzią na fakt, że aplikacja ta jest coraz częściej wykorzystywana do prowadzenia rozmów głosowych i wideo. Meta informuje, że teraz o 40% osób więcej codziennie dzwoni do innych użytkowników Messengera niż na początku 2020 roku. Codziennie na Messengerze przeprowadzanych jest 300 milionów rozmów głosowych i wideo.

Za sprawą zmiany Messenger zdecydowanie mocniej będzie przypominał WhatsAppa i stanie się taką aplikacją do przesyłania wiadomości i prowadzenia połączeń, jaką powinien był być od dawna. To kolejny krok w dobrą stronę ze strony Meta, zaraz po wyrzuceniu z aplikacji gier.

Konkurencja nie śpi


Cóż, Messenger nie jest jedynym darmowym komunikatorem na rynku. Ma naprawdę sporą konkurencję. Użytkownicy mogą też bowiem korzystać z takich aplikacji jak Google Voice, Signal, a także wspomnianego już WhatsAppa, którego Meta nabyła w 2014 roku, i nie tylko. Siłą rzeczy musi się więc rozwijać.

W tej chwili nie wiadomo, kiedy karta „Połączenia” pojawi się w aplikacji Messenger. Na wieści w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Rzecz jasna, aplikację Messenger pobierzesz za pośrednictwem naszej bazy z oprogramowaniem.

Messenger (Android) – pobierz
Messenger (Windows) – pobierz

Źródło: Social Media Today / fot. tyt. Canva