Instalki.pl » Aktualności » Software » Total Commander na Androida bez ważnej funkcji. Wszystko przez Google
Środa, 25 Maj 2022 14:42, Wpisany przez Maksym Słomski
total commander androidWielka szkoda.

Total Commander to kultowy już menedżer plików, który w środowisku Windows działa od 1993 roku. Wtedy znany jeszcze jako Windows Commander podbił serca zaawansowanych użytkowników rozbudowanym zestawem funkcji i ergonomią interfejsu, a z czasem także praktycznymi wtyczkami. Lubiana aplikacja dostępna jest również dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Niestety, ze względu na naciski ze strony Google została ona właśnie pozbawiona jednej z bardziej przydatnych funkcji.

Total Commander traci wsparcie dla instalacji z plików APK


Twórcy Total Commandera poinformowali, że po serii ostrzeżeń Google wymusiło usunięcie funkcji instalacji z plików APK z poziomu narzędzia. Przedstawiciele giganta stwierdzili, że program narusza w ten sposób zasady dotyczące samoaktualizacji aplikacji. Aplikacja rzekomo naruszała zasady, ponieważ "powodowała, że użytkownicy pobierają lub instalują aplikacje z nieznanych źródeł, spoza Google Play". Deweloper po apelacji, która pozostała bez odzewu ze strony żywego pracownika firmy z Mountain View, zdecydował się usunąć omawianą funkcję.

total commander

Google najpewniej nie chce, aby aplikacje, które są skanowane pod kątem złośliwego oprogramowania w sklepie, zachęcały użytkowników do instalowania aktualizacji ze źródeł zewnętrznych. Te mogą z oczywistych względów stanowić zagrożenie dla ich prywatności lub bezpieczeństwa. Do tej pory Google jednak nie zwracało na to uwagi w przypadku menedżerów plików.

Pod lupą Google mogą znaleźć się wkrótce inne menedżery plików. Sprawa jest tym istotniejsza, że w przypadku większości tego rodzaju narzędzi instalacja plików APK spoza sklepu Google Play jest jedną z podstawowych opcji.

Google nie odniosło się oficjalnie do sprawy.

Pobierz Total Commander i sprawdź, czy to coś dla Ciebie


Total Commander w wersjach dla systemów Windows oraz urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android można pobrać za pośrednictwem bazy aplikacji serwisu Instalki.pl, oczywiście bezpłatnie. Wystarczy skorzystać z jednego z poniższych odnośników.


Źródło: Android Police