TUSK to nowa przeglądarka internetowa dla konserwatystów i prawicy

Maksym SłomskiSkomentuj
TUSK to nowa przeglądarka internetowa dla konserwatystów i prawicy
Swojej premiery doczekała się niedawno nowa przeglądarka internetowa o nazwie TUSK Browser. Jest to narzędzie o tyle nietypowe, że stworzyli ją konserwatyści ze Stanów Zjednoczonych, którzy chcą za jej pośrednictwem dostarczać internautom treści wolne od cenzury. Aplikację udostępniono w wersjach przeznaczonych dla urządzeń mobilnych Apple z iOS, komputerów z mac OS oraz z systemami Windows.

TUSK alternatywą dla programów Chrome, Edge, Firefox i Opera

We wtorek 10 maja udostępniono w sieci nową przeglądarkę internetową, dla twórców której priorytetem jest dostarczanie treści przede wszystkim konserwatywnych. Jak uważają, w sieci głosy prawicy są notorycznie cenzurowane i uciszane. Jeff Bermant, założyciel TUSK i prezes Virtual World Computing w rozmowie z Fox News stwierdził, że wszystkie inne przeglądarki są lewicowe lub lewicujące.

„TUSK została opracowana z myślą o wolności słowa. Jeśli korzystasz z innych przeglądarek i wyświetlisz ich kanały informacyjne, przekonasz się, że proponują tylko treści lewicowe lub centrolewicowe. Przez to nie masz pełnego obrazu rzeczywistości” – powiedział Bermant.



Bermant przekonuje, że w innych przeglądarkach internetowych najbardziej konserwatywne strony internetowe znajdują się niżej w wynikach wyszukiwania. TUSK nie monitoruje aktywności użytkowników, nie zbiera danych w celu ich odsprzedaży z zyskiem ani nie profiluje treści – przynajmniej oficjalnie. Wkrótce pojawi się wyszukiwarka TUSK, która pomoże zastąpić Google.

Aby promować wolność słowa i odcenzurować zakopywane historie, kanał informacyjny wbudowany w TUSK wyświetla domyślnie… tylko artykuły z wyselekcjonowanych przez twórców przeglądarki mediów. Należą do nich Fox News, The Daily Wire, OANN, Newsmax i Epoch Times, trafiające w gusta konserwatywnych użytkowników. Kanał wiadomości można jednak łatwo dostosować, aby wyświetlać tylko te witryny, które użytkownik chce zobaczyć w swoim kanale.

tusk browser

Źródło: TUSK Browser

Prawica czuje się uciszana w Internecie

Wolność słowa i cenzura w Internecie to sprawy priorytetowe dla konserwatywnych aktywistów i komentatorów. Ruch ten nasilił się zwłaszcza po ogłoszeniu zakupu Twittera przez Elona Muska. Musk skrytykował „lewicowe nastawienie” serwisu społecznościowego i obiecał zadbać o to, aby zapanowała na nim „prawdziwa wolność słowa„.

Oby tylko nie skończyło się jak z BanBye. Polska prawicowa alternatywa dla YouTube miała być wolna od cenzury i „dla każdego”, a obecnie jest co najwyżej tubą propagandową polskiej prawicy. Miała być wolność słowa, a wyszło… Z resztą, sami oceńcie.

Z resztą, czy nie jest tak, że każda przeglądarka internetowa pozwala wchodzić na dowolną stronę i czytać dowolne treści?…

Źródło: tuskbrowser, Fox News

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.