Instalki.pl » Aktualności » Software » Windows 11 Build 25120 z nowością, która podzieli użytkowników
Piątek, 20 Maj 2022 11:21, Wpisany przez Maksym Słomski
new windows searchCo o niej myślicie?

W kanale deweloperskim programu Windows Insider zagościła nowa kompilacja systemu Windows 11. Podobnie jak większość wydawanych tam poprawek nie zawiera może rewolucyjnych zmian, ale zwraca uwagę interesującą nowością. Wygląda na to, że Microsoft eksperymentuje nad tym, jak nakłonić użytkowników swojego systemu do częstszego sięgania po pasek wyszukiwania. Pomysłem na to okazało się jego gruntowne przeprojektowanie.

Nowy pasek wyszukiwania w Windows 11


Windows 11 Build 25120 to na pierwszy rzut oka kompilacja jakich wiele w kanale deweloperskim. Zawiera typowe poprawki błędów i niemal niezauważalne usprawnienia jakościowe, ale poza tym oferuje też nową funkcję wyszukiwania Bing bezpośrednio z poziomu pulpitu.

Każdy z Was kojarzy zapewne widżet Google na smartfonach z Androidem. W zależności od rozmiaru przedstawia on samą literę G, będącą skrótem do wyszukiwarki, ikonę mikrofonu lub - w największym rozmiarze - pole wyszukiwania. Najwyraźniej to właśnie było inspiracją dla programistów Microsoftu, którzy postanowili widżet wyszukiwania umieścić na pulpicie. O w ten sposób:

nowy pasek wyszukiwania Windows 11
Wyszukiwanie w Windows 11 bezpośrednio na Pulpicie? Dlaczego nie! | Źródło: Windows Latest

Widżet wyszukiwania w Windows 11 da się łatwo usunąć. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy gdziekolwiek na pulpicie i odznaczyć opcję pokazywania paska wyszukiwania w menu kontekstowym.

"Cieszymy się, że poznamy Twoją opinię na temat tego nowego modelu interakcji. Skorzystaj z Centrum opinii, aby przekazać swoje przemyślenia, jeśli skorzystasz z nowej funkcji" — komunikuje Microsoft.

Nowy pasek wyszukiwania to pieśń przyszłości


Windows 11 Build 25120 to zwiastun zmian, jakie pojawią się w przyszłorocznej dużej aplikacji o nazwie kodowej Sun Valley 2, czy jak kto woli: 23H2. Jak sami widzicie osoby zainteresowane dalszymi losami najnowszej wersji systemu Microsoftu powinny być członkami Windows Insider choćby po to, aby na bieżąco poznawać funkcje, jakie firma z Redmond planuje wdrożyć w bliższej lub dalszej przyszłości w swoim oprogramowaniu.

Źródło: Windows Latest