Instalki.pl » Aktualności » Software » Kliknij tutaj, aby ocalić swoje darmowe konto Google GSuite
Piątek, 20 Maj 2022 13:28, Wpisany przez Maksym Słomski
gsuiteJest taka możliwość.

W styczniu tego roku Google ogłosiło koniec darmowych kont Google G Suite. Spotkało się to z głosami oburzenia osób, które od lat korzystały z bezpłatnej do tej pory usługi. Wszyscy subskrybenci od 1 maja 2022 roku mieli przejść na płatną subskrypcję Google Workspace, a jeśli by tego nie zrobili do 1 lipca 2022 roku, ich konta mają zostać zawieszone na 60 dni do czasu opłacenia abonamentu. Jeżeli chcecie uniknąć problemów i opłat, czytajcie dalej.

Co to jest Google GSuite?


Google GSuite to konto Google, które umożliwia użytkownikowi korzystanie z adresu e-mail kończącego się niestandardową nazwą domeny, zamiast @gmail.com. Dziś usługa ta jest płatna i kierowana wyłącznie do firm. Sytuacja nie zawsze tak wyglądała - w latach 2006–2012 konta Google w domenie niestandardowej były bezpłatne, a nawet oferowane rodzinom jako ciekawy sposób na "rodzinnej" tożsamości Google w Internecie.

Google zlitowało się nad wiernymi użytkownikami GSuite


Google w końcu wprowadziło rozwiązanie dla osób z kontami Google GSuite założonymi w 2012 roku lub wcześniej. Po początkowej groźbie zamknięcia darmowych kont GSuite, firma postanowiła się z niej wycofać. Istnieje oczywiście drobny haczyk. O ile tylko użytkownicy przejdą przez niepotrzebnie skomplikowaną procedurę, Google pozwoli na dalsze funkcjonowanie ich kont. Ba, pozwoli nawet zachować dotychczasowy adres e-mail.

Na zaktualizowanej stronie pomocy czytamy: "W przypadku osób i rodzin korzystających z konta w celach niekomercyjnych możliwe jest dalsze korzystanie z wycofanej, bezpłatnej wersji G Suite i rezygnacja z przejścia na Google Workspace. Aby to zrobić, kliknij tutaj (wymaga konta superadministratora) lub otwórz konsolę administracyjną Google."

google przejscie
Źródło: Google

Jednym słowem: musisz potwierdzić, że Twoje konto GSuite jest przeznaczone do użytku osobistego, a nie biznesowego, ponieważ firmy bez względu na wszystko będą zmuszone płacić za Workspace. Jeśli wcześniej ugiąłeś się pod presją i zacząłeś płacić za Workspace jako użytkownik indywidualny, Google sugeruje kontakt z pomocą techniczną.

Najważniejsza wiadomość dotyczy możliwości zachowania niestandardowych e-maili, pomimo wcześniejszych zapewnień o ich odebraniu. Czytamy o tym na innej stronie pomocy technicznej:

"Możesz nadal używać domeny niestandardowej w Gmailu. Zachowasz też dostęp do bezpłatnych usług Google, takich jak Dysk Google czy Google Meet, oraz informacje o zakupach i dane."

Jednym słowem: na Twoim koncie nie nastąpią żadne zmiany, pod warunkiem, że klikniesz wyżej zamieszczony link przed wyznaczonym terminem.

Ceny Google Workspace


Ceny Google Workspace wynoszą:

  • Business Starter - 20,70 złotych za użytkownika miesięcznie
  • Business Standard - 41,40 złotych za użytkownika miesięcznie
  • Business Plus - 69 złotych za użytkownika miesięcznie
  • Enterprise - wymagany kontakt z zespołem sprzedaży

ceny google workspace
Źródło: mat. własny

Źródło: Google