Instalki.pl » Aktualności » Software » Wiadomości Google już niedługo zaproponują co zrobić z wybranym SMS-em
Sobota, 14 Maj 2022 11:23, Wpisany przez Piotr Malinowski
wiadomosci google sugestie
Nowość może pomoc użytkownikom. 

Wiadomości Google wkrótce wzbogacą się o dosyć istotną aktualizację. Wprowadzi ona propozycje działań, które można podjąć wobec konkretnych wiadomości – mowa tu chociażby o opcji oznaczenia ich gwiazdką, możliwości zaplanowania dnia wysłania odpowiedzi itd. Jak dokładnie będzie działać nadchodząca nowość?

Wiadomości Google wzbogacą się o przydatną funkcję


Google przez kilka ostatnich miesięcy wprowadziło sporo istotnych funkcji do mobilnej aplikacji Wiadomości. Warto tu chociażby wspomnieć o integracji z usługą Zdjęcia, co umożliwiło na łatwiejsze i skuteczniejsze wysyłanie MMS-ów. Poza tym doczekaliśmy się wdrożenia dodatkowych kategorii oddzielających wiadomości służbowe od tych prywatnych. Zaimplementowano również opcję szybkich odpowiedzi zarządzaną przez sztuczną inteligencję.

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Wiadomości Google zyskają kolejne usprawnienia, które powinny przypaść do gustu przynajmniej części użytkownikom. Mowa tu o oferowaniu przez aplikację konkretnych działań związanych z wybranymi treściami. Algorytm będzie analizował wiadomości i jeśli np. uzna, że jedna z nich jest ważna, to wyświetli użytkownikowi sugestię dotyczącą oznaczenia jej gwiazdką.

google-messages-shortcutŹródło: 9to5google

Ułatwi to jej późniejsze odnalezienie, ponieważ zostanie ona stosownie wyróżniona. Dodatkowo pojawiła się informacja o opcji „zaplanowania w tej chwili”, lecz na ten moment nie do końca wiadomo czego będzie ona dotyczyć. Prawdopodobnie pojawi się ona obok wiadomości zawierających np. datę. Pozostałe sugestie będą działać na bardzo podobnych zasadach i ich rodzaj będzie zależał od informacji zawartych w konkretnej wiadomości.

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy Google zdecyduje się na wprowadzenie wyżej opisanej nowości. Dostrzeżono niektóre jej elementy w wersji beta aplikacji Wiadomości, lecz nie zauważono graficznego przedstawienia poszczególnych funkcji. Należy więc – jak zawsze – uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości i liczyć na to, że już niedługo poznamy nieco więcej szczegółów.

Źródło: 9to5google