Instalki.pl » Aktualności » Software » Rewolucja w Google Maps. Nowy widok wygląda fenomenalnie
Czwartek, 12 Maj 2022 16:26, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Google
Zobaczcie sami.

Google oficjalnie uruchomiło nowy tryb w swojej aplikacji Mapy. Ten ma dać użytkownikom bardziej realistyczny obraz miejsc, do których planują podróż. Całość została oznaczona jako “Immersive View” i zdecydowanie robi wrażenie. Google twierdzi, iż opisywana nowość to połączenie Street View i widoku satelitarnego.

Dodatkowo, amerykańska firma nałoży na swoje Mapy informacje dotyczące natężenia ruchu.

To już prawie jak rozszerzona rzeczywistość.

Mapy Google pomogą jeszcze lepiej zorientować się w okolicy

Obrazy kryjące się za funkcją “Immersive View” są generowane komputerowo w postaci połączenia zdjęć satelitarnych Google oraz technologii Street View. Samo poruszanie się po mapie może nie działa jeszcze fantastycznie, ale to na pewno zostanie ulepszone wraz z czasem. Google przyznało się, iż pracowało nad podobnymi rozwiązaniami już od kilku lat. Dopiero teraz Amerykanie zdecydowali się pokazać swój pomysł szerszej publiczności.

 

Immersive View działa na większości urządzeń, ale na razie sama funkcja jest bardzo ograniczona. Można podejrzeć jej działanie zaledwie w kilku dzielnicach San Francisco, w Nowym Jorku, Los Angeles, Londynie i Tokio. Wraz z czasem na liście mają pojawiać się kolejne miasta i jest bardzo prawdopodobne, że Immersive View będzie działać również na terenie dużych, polskich miast.

Co ciekawe, Google udostępniło też kilka narzędzi dla zewnętrznych programistów, którzy mogą również skorzystać z opisywanej nowości przy swoich pomysłach. Google współpracuje z twórcami aplikacji, aby umożliwić jeszcze lepszą nawigację, pozwolić na stworzenie zupełnie nowych funkcjonalności oraz promować koncept rozszerzonej rzeczywistości.

Czytaj też: 6 sztuczek w Mapach Google, których nie znałeś... aż do teraz

Nie ma w tym nic dziwnego. Od jakiegoś czasu wiemy, iż Google rozwija w kuluarach swoje nowe okulary AR, które pojawią się na przestrzeni najbliższych dwóch lat. Nic dziwnego, że na start Amerykanie chcą być gotowi z konkretnymi pomysłami i funkcjami, do których będzie można wykorzystać wspomniane okulary.

Co sądzicie o nowym Immersive View w Mapach? Na mnie robi wrażenie.

Źródło: Google / fot. Google