Instalki.pl » Aktualności » Software » Meta chce pomóc małym biznesom. Usługi giganta z licznymi nowościami
Czwartek, 05 Maj 2022 13:13, Wpisany przez Piotr Malinowski
meta Mark Z

Niektórzy powinni się ucieszyć.


Firma Meta zaprezentowała właśnie szereg funkcji, które mają ułatwić pracę niewielkim przedsiębiorcom. Mowa tu przede wszystkim o zupełnie nowych narzędziach pozwalających jeszcze lepiej zarządzać konwersacjami i reklamami. Poza tym zaimplementowano inne sposoby generowania leadów i dzielenia się informacjami o swojej działalności.

Małe biznesy ucieszą się z funkcji na WhatsAppie i Instagramie


Przez kilka ostatnich lat mieliśmy do czynienia ze znacznym wzrostem zainteresowania małymi biznesami. Można to zauważyć szczególnie na TikToku, gdzie promocja własnych rękodzieł jest niezwykle prosta i zazwyczaj skuteczna. Jak się okazuje, inni społecznościowi giganci również chcą stworzyć u siebie miejsce dla rozwoju tego typu przedsięwzięć. Na pierwszy ogień idzie… Meta.

Korporacja informuje, że blisko 71 procent osób chce mieć możliwość komunikowania się z firmami w taki sam sposób, w jaki komunikują się z przyjaciółmi i rodziną. Z tego też względu do WhatsApp Business już niedługo zostanie wprowadzona opcja tworzenia pełnych reklam. Ma to pomóc w odkryciu biznesu przez nowych klientów – nie tylko tych korzystających z Facebooka czy Instagrama. Jest to też kolejny krok ku integracji platform giganta.

Jeśli korzystacie z Meta Business Suite, to musicie być też świadomi dwóch nowych funkcji. Mowa tu o „wejściu” WhatsAppa do głównej skrzynki odbiorczej (jest już tam Facebook Messenger i Instagram Direct), czyli swego rodzaju centralizacji komunikacji pomiędzy najważniejszymi usługami koncernu. Na razie jednak dostęp do tej nowości będzie miała wyłącznie niewielka garstka firm – nie zdziwcie się więc, kiedy po wejściu do sekcji Inbox nie zauważycie jeszcze żadnych zmian.

meta male biznesy 2Źródło: Meta

Meta ułatwi także wysyłanie promocyjnych kampanii informacyjnych za pośrednictwem Messengera do klientów, którzy wyrażą na to zgodę. Jeśli więc klient zgodzi się na otrzymywanie powiadomień o np. nadchodzących wyprzedażach, to firma w łatwiejszy sposób będzie mogła dotrzeć do konkretnego odbiorcy. Ma to pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom w zwiększaniu sprzedaży i lojalności klientów.

To jednak nie wszystko! Przy okazji ogłoszono pięć pomniejszych funkcji, które pomogą w m.in. kompleksowym zarządzaniem generowanych leadów. Mowa tu chociażby o zapytaniach ofertowych na Instagramie – firmy będą mogły umieścić specjalny przycisk na swoim profilu (albo naklejki na Stories). Przeniesie on użytkowników do sekcji z niestandardowym pytaniem zadawanym przed rozpoczęciem faktycznej rozmowy. Dzięki wypełnieniu krótkiego kwestionariusza łatwiejsze stanie się np. poproszenie o wycenę przez małe przedsiębiorstwo.

meta male biznesy 3Źródło: Meta

Ułatwione zostanie także filtrowanie leadów za pomocą Instant Forms. Dzięki temu będzie można pozyskać jeszcze bardziej optymalne i obiecujące nagłówki. Poza tym testowany jest elastyczny i spersonalizowany formularz błyskawiczny, pozwalający firmom na dodawanie wizualizacji w ankietach. Ma to zwiększyć zainteresowanie użytkowników.

Jeśli wypełnisz formularz Lead Ads Instant Form, to firmy będą mogły oferować Ci ekskluzywne, istotne treści. Mowa tu chociażby o dodatkowych zasobach rozdawanych bezpośrednio z poziomu ankiety, bez potrzeby przechodzenia na zewnętrzne strony. Super! Przyjemnym rozwiązaniem wydaje się też opcja pobrania informacji o potencjalnych klientach do własnego CRM.

Nie wszystkie funkcje będą dostępne od razu. Na część z nich będzie trzeba nieco poczekać – warto więc uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeśli prowadzicie małe lub średnie przedsiębiorstwo.

Źródło: Meta