Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram niedługo stanie się TikTokiem. Co o tym sądzisz?
Środa, 04 Maj 2022 16:00, Wpisany przez Aleksander Piskorz
Instagram
Kopiowania ciąg dalszy.

Wygląda na to, że Facebook coraz bardziej boi się konkurencji ze strony TikToka. Mark Zuckerberg postanowił bowiem po raz kolejny “zainspirować się” wyglądem i funkcjonalnością innej aplikacji. Instagram doczeka się zupełnie nowego feedu.

Na pierwszy rzut oka będzie on przypominał rozwiązania znane z TikToka. Wszystko to przez tryb pełnoekranowy w samej aplikacji.

Instagram ewoluuje w zupełnie nowym kierunku

Szef Instagrama, Adam Mosseri potwierdził, iż już niebawem sama aplikacja będzie oferowała “wciągające” wrażenia wizualne w postaci pełnoekranowych zdjęć i filmów - bezpośrednio w kanale głównym użytkownika.

Pełnoekranowy feed w Instagramie będzie można znaleźć od razu po otworzeniu aplikacji - Meta szybko zaznacza jednak, że sama funkcja jest obecnie w trybie testowym. Oznacza to, że niemal na pewno zostanie ona ograniczona do konkretnej liczby użytkowników. Czy tryb pełnoekranowy to “wciągające” wrażenia? No nie zawsze.


Testy opisywanego rozwiązania rozpoczną się w tym tygodniu. Szef Instagrama stwierdził również, iż sama aplikacja będzie bardziej promowała materiały wideo. I nie ma co się temu dziwić - funkcja Rolek w ciągu ostatnich miesięcy stała się prawdziwym hitem Instagrama. Nie wszyscy twórcy postanowili jednak z niej skorzystać.

W ramach swojego nowego testu, który potrwa kilka tygodni, Instagram prosi użytkowników o wyrażenie opinii na temat tego czy podobają im się te zmiany.

Jak oceniać pomysł Instagrama? Jednoznacznie - to kopiowanie konkurencji po raz kolejny, ze strachu. TikTok depcze po piętach Facebookowi i platforma doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jedynym rozwiązaniem według Marka Zuckerberga jest więc stworzenie podobnego “doświadczenie” na swojej platformie. To bezpieczna i skuteczna zagrywka.

Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na finalną opinię samego Instagrama - po zakończonych testach. Można się jednak spodziewać, że niemal na pewno nowa funkcjonalność pojawi się w aplikacji jeszcze w tym roku.

Co o tym sądzicie?

Źródło: Twitter / fot. Instagram