Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Travel to w końcu użyteczna usługa. Wprowadzono mnóstwo nowości
Wtorek, 03 Maj 2022 11:36, Wpisany przez Piotr Malinowski
google travel nowosci

Warto zainteresować się tym narzędziem.


Google Travel wzbogaciło się właśnie o nowości, które uprzyjemnią i ułatwią planowanie podróży. Mowa tu chociażby o usprawnionym systemie śledzenia cen oraz wyboru miejsc noclegowych. Dzięki temu znalezienie odpowiedniego hotelu bądź lotu ma zająć o wiele mniej czasu, a przy okazji oszczędzić niepotrzebny stres.

Przydatne nowości zawitały do Google Travel 


Zainteresowanie zagranicznymi wyjazdami w ostatnich latach znacząco wzrosło – Google poinformowało, że użytkownicy wyszukują hasła powiązane z wycieczkami o kilkaset procent częściej niż przed pandemią koronawirusa. Nie ma w tym nic dziwnego, tym bardziej że internet oferuje obecnie szereg narzędzi pozwalających na np. sprawdzenie najtańszych lotów za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Jednym z nich jest strona internetowa Google Travel, która właśnie została znacząco ulepszona. Internauci mogą teraz skorzystać z szeregu nowych funkcjonalności mających na celu usprawnienie całego procesu planowania podróży. Co dokładnie wprowadzono? Przede wszystkim od teraz można zacząć śledzić ceny lotów tak, aby wyskakiwały oferty na dowolne terminy. Jeśli w przeciągu najbliższych 3-6 miesięcy wykryte zostaną tańsze połączenia, to zostanie nam wysłana stosowna wiadomość e-mail. Do tej pory istniała opcja alertów na konkretny lot.

google travel nowosci  1Źródło: Google

Jeśli zaś chodzi o narzędzie Eksploruj, to tutaj pojawiła się specjalna opcja nazwana „Eksploruj w pobliżu”. Pozwala ona na zawężenie wyszukiwania do miejsc, do których można dojechać w ciągu kilku godzin. Wtedy wystarczy wybrać dowolny cel podróży, a naszym oczom ukażą się przydatne informacje w postaci średnich cen hoteli czy przewidywanej pogody. Opcja ta ma pomóc w organizowaniu lokalnych wycieczek.

google travel nowosci  2Źródło: Google 

Warto też wspomnieć o nowych „warstwach zainteresowań”, które umożliwiają szybkie sprawdzenie miejsc z najpokaźniejszą liczbą restauracji, sklepów czy zabytków. Dzięki temu wybór odpowiedniego hotelu czy mieszkania będzie nieco bardziej intuicyjny. Jeśli zaś chodzi o nieco popularniejsze lokacje, to tu pojawiła się opcja „Gdzie się zatrzymać” – wtedy pojawi się podręczny przewodnik po okolicy.

google travel nowosci  3Źródło: Google 

Od teraz można też wpisać określony punkt orientacyjny lub adres w wyszukiwarkę hoteli lub kwater wakacyjnych, a wyświetli się specjalne okno pokazujące inne obiekty znajdujące się w odległości 15 lub 30 minut drogi (samochodem lub pieszo). Dzięki temu zwiedzanie miejsc będących „obok siebie” stanie się nieco prostsze i wygodniejsze.

google travel nowosci  4Źródło: Google 

W końcu dodano też możliwość dodania do zakładek dowolnych hoteli lub kwater wakacyjnych. Kliknięcie specjalnej ikony przeniesie wybrane miejsce do sekcji zakładek, gdzie bez problemu można przeglądać zapisane lokalizacje. Brzmi super!

Jeśli zaś chodzi o samo Google Travel, to gigant opisuje tę usługę w następujący sposób:

W większości miejsc na świecie szybko zbliża się lato, a w powietrzu unosi się znajomy szum związany z planowaniem podróży. Niezależnie od tego, czy masz już wybrany cel podróży, czy dopiero marzysz o ucieczce, Google oferuje narzędzia, które pomogą Ci się zainspirować i zbadać dostępne opcje, abyś mógł z łatwością dokonać rezerwacji, gdy nadejdzie właściwy moment.

Wszystkie powyżej opisane nowości powinny być już dostępne z poziomu internetowej wersji Google Travel. Koniecznie je sprawdźcie!

Źródło: Google, wł.