Instalki.pl » Aktualności » Software » Shadowmatic - łamigłówki niczym teatr cieni (recenzja gry)
Sobota, 30 Kwiecień 2022 11:03, Wpisany przez Przemysław Kreft
Shadowmatic
Oryginalna produkcja z niepewną przyszłością.

Twórcy gier mobilnych właściwie nigdy nie mogą uznać swojego produktu za w pełni ukończony i zamknięty. Poprawki błędów, optymalizacja pod nowe wersje systemu, nowe funkcje - przedłużanie cyklu życia gry wymaga sporo pracy. Co zatem myśleć o tytule, który nie był aktualizowany od dwóch lat?

Sytuacja dotyczy gry Shadowmatic. Mamy tu do czynienia z ciekawym tytułem dla miłośników łamigłówek przestrzennych. Naszym zadaniem jest manipulowanie trójwymiarowymi elementami w taki sposób, by rzucany cień przybrał zadany kształt.

Shadowmatic – gra pełna zagadek przestrzennych

Cena: 0 zł / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 3,89 zł-31,99 zł za element / Android: 4.4 i nowsze

ShadowmaticW rozwiązaniu zadania pomaga wskaźnik u dołu ekranu, który informuje o zbliżaniu się do prawidłowego ustawienia. Możemy również korzystać z podpowiedzi (mikropłatności). Cały system jest dobrze przemyślany - poziom trudności stopniowo rośnie, a rozwiązywanie zagadek relaksuje i daje satysfakcję.

Shadowmatic
Oprawa graficzna została wykonana dość ambitnie i cieszy oko. Smartfony z niższej półki mogą mieć jednak nieco problemów z płynnością animacji.

Za darmo dostępnych jest 14 poziomów. Pełna wersja gry to wydatek niecałych 15 złotych (ponad 100 poziomów). Trzeba przyznać, że to dość uczciwa propozycja.


Wracamy tu jednak do pytania z początku. Gra Shadowmatic nie otrzymała aktualizacji od prawie dwóch lat i wygląda na porzucony projekt. Szkoda, bo to całkiem wciągający tytuł. Trudno w takiej sytuacji polecać zakup pełnej wersji. Przed ewentualnym zakupem proponuję porządnie przysiąść do darmowych poziomów i sprawdzić, czy na naszym smartfonie gra działa bezproblemowo.


Czytaj również: Navitel R66 2K - recenzja minimalistycznego wideorejestratora