Instalki.pl » Aktualności » Software » Instagram pozwoli przypiąć wybrane posty do profilu
Środa, 27 Kwiecień 2022 09:40, Wpisany przez Piotr Malinowski
instagram przypiecie postow 1

To może być naprawdę przydatna funkcja.


Instagram już wkrótce pozwoli użytkownikom na przypięcie konkretnych postów do profilu. Wyróżnione wpisy byłyby widoczne nad siatką zdjęć, podobnie jak to ma miejsce w przypadku Relacji. Funkcja znajduje się obecnie w fazie testów – dostęp do niej ma na ten moment zaledwie garstka internautów.

Instagram planuje wprowadzić interesującą funkcję


Ostatnio mamy do czynienia z dosyć częstą implementacją nowości do Instagrama. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o opcji oznaczenia produktów w postach oraz szeregu usprawnień mających na celu zwiększenie oryginalności treści. Jak się okazuje – to nie wszystko, co przygotowują programiści. Czego więc mogą spodziewać się konsumenci?

Rzecznik firmy Meta poinformował redakcję portalu TechCrunch o rozpoczętych niedawno zewnętrznych testów funkcji umożliwiającej wyróżnienie wybranych wpisów do profilu. Dostęp do funkcji będzie można uzyskać poprzez wybranie opcji „Przypnij do swojego profilu” widocznej w menu (ikona trzech kropek) przy każdym zdjęciu lub ich grupie.

 
Nie da się ukryć, że tego typu opcja może okazać się naprawdę przydatna. Ważne posty często mogą zagubić się w gąszczu innych wpisów – przypięcie ich zniweluje ten problem. Obecnie konsumenci mają możliwość wyróżnienia wyłącznie treści udostępnionych przy pomocy funkcji Relacje. Kiedy więc funkcja trafi do wszystkich użytkowników?

Cóż, tego nie wiadomo. Wszystko jednak wskazuje na to, że stanie się to stosunkowo niedługo. Już bowiem w styczniu dostrzeżono wstępne testy narzędzia (patrz: tweet powyżej), co sugeruje zaawansowany proces prac nad jego wdrożeniem. Warto więc regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji i opisanej funkcji.

Źródło: TechCrunch / Foto. Instagram