Instalki.pl » Aktualności » Software » Całe nagranie z premiery Windows 95 nareszcie w sieci
Piątek, 08 Kwiecień 2022 12:22, Wpisany przez Maksym Słomski
windows 95 premiera wideo
Wspomnień czar.

Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale aż do teraz w sieci nie dało się obejrzeć premierowego wydarzenia, w trakcie którego Microsoft prezentował Windows 95. Na szczęście taki film trafił właśnie do Internetu.

Premiera Windows 95 na retro nagraniu


Podczas gdy w sieci mogliśmy do tej pory znaleźć niewielkie wycinki z prezentacji Windows 95, pełne 90-minutowe przemówienie było trudniejsze do namierzenia. Na szczęście dobrą robotę wykonali prowadzący kanał Blue OS Museum na YouTube, którzy umieścili rzeczone nagranie w tym właśnie miejscu.

Czytaj też: Siedem rzeczy, których nie wiedziałeś o Windows 95

Prezentacja z 24 sierpnia 1995 roku to prawdziwa skarbnica "krindżowych" tekstów, zabawnych sytuacji oraz, tak po prostu, doskonały materiał przypominający to, w jaki sposób niemal trzy dekady temu zachęcano ludzkość do korzystania z komputerów osobistych.

Naprawdę, omawiane tu wydarzenie to lata 90' XX wieku pełną gębą. Obejrzyjcie je koniecznie.Proszę przyznać się szybko, ilu czytelników naszego serwisu pamięta jeszcze dzień premiery systemu Windows 95? Ilu z Was korzystało z tej właśnie wersji OS-u, rozwijanego przez giganta z Redmond? Ja rzutem na taśmę się załapałem i wspominam go z nostalgią.

Zobacz również: W Windows 95 odkryto nowy easter egg. Internet Explorer może zaskoczyć

Źródło: YouTube, mat. własny