Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp otrzyma odświeżony interfejs aparatu
Poniedziałek, 04 Kwiecień 2022 12:48, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp aparat wyglad 3
Robienie i wysyłanie zdjęć stanie się przyjemniejsze.

WhatsApp w wersji na urządzenia z systemem Android już wkrótce otrzyma zaktualizowany interfejs aparatu. Użytkownicy mogą liczyć na zupełnie nowy wygląd przeglądania plików oraz pasek multimedialny, który swego czasu został usunięty, co wzbudziło mieszane odczucia wśród społeczności. Co dokładnie szykują programiści?

WhatsApp uprzyjemni robienie i wysyłanie zdjęć


Ostatnimi czasy dosyć dużo dzieje się w kontekście komunikatora od firmy Meta. Nie tak dawno informowaliśmy Was przecież o nadchodzącym limicie 2 GB dla wysyłanych plików czy ulepszonym systemie wiadomości głosowych. Wygląda na to, że osoby odpowiedzialne za aplikację nie zwalniają tempa i szykują dla konsumentów kolejne nowości.

Jak donosi redakcja portalu WABetaInfo, wersja beta usługi WhatsApp na Androida wzbogaciła się o przeprojektowaną wyszukiwarkę multimediów oraz nowy interfejs aparatu. Mowa tu przede wszystkim o implementacji specjalnych zakładek i paska funkcyjnego – programiści pozbyli się go niedawno z wersji na iOS, co niekoniecznie spodobało się użytkownikom.

whatsapp aparat wyglad 2 Źródło: WABetaInfo

Wygląda jednak na to, że postarano się o jego przywrócenie, co bez wątpienia jest dobrą wiadomością. Z postu opublikowanego przez WABetaInfo możemy wyczytać:

WhatsApp w końcu udostępnia przeprojektowany wygląd aparatu i nowy media picker z zakładkami (ostatnie, galeria), dla niektórych beta testerów, którzy zainstalują najnowszą aktualizację WhatsApp beta dla Androida. Ponadto, WhatsApp nie usunął paska multimediów aparatu, jak planowano podczas opracowywania nowego interfejsu: niektórzy skarżyli się, gdy został on usunięty w WhatsApp beta dla iOS, a firma przywróciła go w kolejnej aktualizacji.

Nowości mają zadebiutować u wszystkich konsumentów w przeciągu kilku najbliższych tygodni lub miesięcy. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na stosowną aktualizację – warto regularnie sprawdzać jej dostępność.

Źródło: WABetaInfo / Foto. Meta