Instalki.pl » Aktualności » Software » WhatsApp zyskał ulepszone wiadomości głosowe
Środa, 30 Marzec 2022 22:36, Wpisany przez Piotr Malinowski
whatsapp ulepszone wiadomosci glosoweWprowadzono szereg ciekawych usprawnień.

WhatsApp wzbogacił się właśnie o nowe funkcje do sekcji wiadomości głosowych. Użytkownicy tego popularnego komunikatora mogą chociażby od teraz odtwarzać otrzymane treści poza czatem oraz wstrzymywać lub wznawiać nagrywanie. Poniżej znajdziecie szczegółowy opis zaimplementowanych właśnie usprawnień – trzeba przyznać, że prezentują się naprawdę ciekawie!

Wiadomości głosowe na WhatsApp zyskały nowe funkcje


Częstotliwość wprowadzania nowości do stabilnej wersji WhatsAppa woła niekiedy pomstę do nieba. Pomimo że dosyć regularnie informujemy Was o testach nadchodzących funkcjonalności, to droga do ich obecności u wszystkich konsumentów jest niekiedy długa i wyboista. Dla przykładu – aplikacja dopiero teraz otrzymała pierwszą oficjalną aktualizację zawartości w tym roku.

Deweloperzy pochwalili się właśnie, że użytkownicy wysyłają każdego dnia 7 miliardów wiadomości głosowych za pośrednictwem WhatsAppa. Jak możemy wyczytać z oficjalnego oświadczenia:

Wprowadzając wiadomości głosowe w roku 2013, wiedzieliśmy, że mogą one zmienić sposób komunikowania się. Dzięki naszemu prostemu interfejsowi nagrywanie i wysyłanie wiadomości głosowych jest teraz tak szybkie i łatwe jak tworzenie wiadomości tekstowych. Każdego dnia użytkownicy WhatsAppa przesyłają średnio 7 miliardów wiadomości głosowych. Wszystkie są w pełni zaszyfrowane, co zapewnia ich prywatność i bezpieczeństwo.

whatsapp ulepszone wiadomosci glosowe 1
Źródło: WhatsApp

Głównym daniem są jednak oczywiście usprawnienia dotyczące wiadomości głosowych. Osoby korzystające z aplikacji mogą teraz odsłuchać je poza czatem – nawet podczas odpowiadania na inne wiadomości. Pojawiła się też opcja wstrzymania i wznawiania nagrywania, co było dosyć wyczekiwaną funkcją. Poza tym zawitała wizualizacja fali dźwiękowej, co ułatwia śledzenie nagrania.

Oprócz tego można teraz podejrzeć wersję roboczą, czyli po prostu odsłuchać wiadomość głosową przed wysłaniem jej do odbiorcy. W przypadku wstrzymania odsłuchiwania treści bez problemu ją teraz wznowimy od tego samego miejsca. No i w końcu postarano się o opcję odtwarzania wiadomości głosowych w szybszym tempie, z prędkością 1,5x lub 2x. Super!

Wszystkie wyżej opisane nowości powinny pojawić się u każdego użytkownika w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Jeśli więc jeszcze ich u siebie nie widzicie, to pozostaje Wam uzbrojenie się jeszcze w niewielką dawkę cierpliwości.

Źródło i foto: WhatsApp