Instalki.pl » Aktualności » Software » Nintendo Switch po 5 latach pozwala organizować gry w foldery
Wtorek, 22 Marzec 2022 11:28, Wpisany przez Piotr Malinowski
nintendo swich folder y
Funkcja, na którą czekali wszyscy posiadacze „pstryczka”.

Nintendo Switch wzbogacił się o aktualizację oznaczoną numerem 14.0. Dodaje ona przede wszystkim funkcję pozwalającą na łączenie gier w grupy, co z pewnością spodoba się wszystkim fanom organizacji. Dodatkowo postarano się o dodanie kilku poprawek do audio Bluetooth. Na co dokładnie mogą liczyć użytkownicy?

Nintendo Switch z nową aktualizacją


Nintendo jest znane ze swojego przestarzałego podejścia do rozwiązań powiązanych z oprogramowaniem. Od premiery Switcha minęło przecież ponad pięć lat, a dopiero niedawno doczekaliśmy się możliwości połączenia bezprzewodowych słuchawek (przygotowaliśmy specjalny poradnik prezentujący tę opcję). Teraz japoński koncern zdecydował się na wprowadzenie kolejnej funkcji, która powinna już być dostępna dawno temu.

Mowa oczywiście o folderach, które przez Nintendo nazywane są grupami. Nowość została dodana wraz z aktualizacją oprogramowania w wersji 14.0. Jak już wspomniałem wyżej, gigant niekoniecznie potrafi w firmware. Na Switchu wciąż nie można umieszczać czegokolwiek na ekranie głównym – w celu skorzystania z grup trzeba przewinąć listę gier do końca w prawo i otworzyć sekcję zawierającą wszystkie aplikacje.

nintendo swich foldery 1Źródło: Kotaku

Wtedy klikamy przycisk L na konsoli, co pozwoli na aktywowanie interfejsu tworzenia folderów. Pozostaje wybranie konkretnych pozycji z biblioteki i nadanie nazwy zbiorowi. Nintendo postarało się nawet o przygotowanie specjalnego poradnika – nikt więc nie powinien mieć problemów z korzystaniem z nowości. Trochę jednak boli fakt, że uzyskanie dostępu do grup odbywa się wyłącznie z poziomu zakładki „All Software”. Nie jest to intuicyjne rozwiązanie i niekoniecznie tak wyobrażali to sobie gracze.

nintendo swich foldery 2Źródło: Kotaku

Jeśli jednak ktoś zawiera mnóstwo produkcji, to taka możliwość organizacji ich w foldery może bez wątpienia okazać się przydatna. To jednak nie koniec zmian w aktualizacji 14.0. Zdecydowano się nieco ulepszyć funkcję audio Bluetooth. Można teraz regulować głośność słuchawek lub głośników bezpośrednio z przycisków dostępnych na urządzeniu Bluetooth. Do tej pory nie było to możliwe i trzeba było posiłkować się klawiszami na konsoli.

Switch wyświetli też głośność dźwięku zgodnie z tym, co wybraliśmy na słuchawkach lub głośniku. Zwiększono ponadto maksymalną głośność dla niektórych sprzętów. Brzmi nieźle! Jeśli posiadacie konsolę, to update 14.0 jest już dostępny do pobrania.

Źródło: Kotaku, Nintendo