Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play stanie się przyjaźniejszy dla użytkowników tabletów i składanych smartfonów
Piątek, 18 Marzec 2022 10:50, Wpisany przez Piotr Malinowski
sklep play nowosci tablety 1
Zadebiutują drobne, lecz ważne nowości.

Google poinformowało o szeregu zmian, które w najbliższym czasie trafią do Sklepu Play. Ucieszą się z nich przede wszystkim posiadacze tabletów oraz składanych smartfonów (a także Chromebooków) Poprawiony zostanie chociażby sposób klasyfikowania i promowania aplikacji, a także wyświetlania recenzji. Dzięki temu znalezienie usług kompatybilnych z większymi ekranami stanie się łatwiejsze.

Sklep Play ułatwi życie posiadaczom tabletów

 
Tablety i składane smartfony to urządzenia, których nie znajdziemy w portfolio giganta z Moutain View. Implementacja nowości pod kątem tego typu sprzętów może więc wydawać się nieco dziwna. Dlatego też coraz więcej użytkowników domyśla się, że już wkrótce doczekamy się dosyć interesującej zapowiedzi od Google. Składany telefon marki Pixel to tylko jeden z domysłów społeczności.

Tymczasem w poście na blogu dla deweloperów możemy wyczytać, że w przeciągu kilku najbliższych miesięcy możemy liczyć na debiut licznych funkcji. Jedną z najważniejszych jest zaktualizowanie sposobu szeregowania i wyróżniania aplikacji na urządzeniach z większym ekranem. Osoby korzystające z tabletów mają ujrzeć na stronie głównej gry i aplikacje „wysokiej jakości”, które są przystosowane do ich sprzętu. Nie da się bowiem ukryć, że z usługami na Androida jest pod tym względem… co najmniej średnio.

sklep play nowosci tablety 2Źródło: Google 

Świetną nowością wydaje się także wyświetlanie recenzji i ocen aplikacji wystawionych przez użytkowników korzystających z tego samego typu urządzenia. Jeśli więc wejdziemy w szczegóły programu na składanym smartfonie, to naszym oczom powinny pojawić się opinie pozostawione przez innych konsumentów korzystających ze składanego telefonu. Co ciekawe – Google pracuje nad implementacją tej zmiany od ponad pół roku. Wkrótce ma ona pojawić się w publicznym wydaniu Sklepu Play.

Użytkownicy ujrzą również specjalne alerty informujące, że wybrana aplikacja spełnia lub nie spełnia wymagań kompatybilności z większym ekranem. Dzięki temu konsumenci zaoszczędzą czas na bezsensownym pobieraniu usługi, która i tak na ich sprzęcie nie zadziała poprawnie. Szczegółów na razie brak – gigant przekaże je w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

sklep play nowosci tablety 3Źródło: Google 

Nie da się więc ukryć, że mówimy o dosyć przydatnych usprawnieniach. Powinny one ułatwić życie wielu użytkownikom – zwłaszcza w momencie, gdy popularność składanych smartfonów i tabletów zaczyna nieco rosnąć. Trudno jednak na razie wskazać konkretną datę premiery nowości. Należy więc uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Źródło i foto: Google