Instalki.pl » Aktualności » Software » TikTok wprowadza Stories u większości użytkowników
Piątek, 18 Marzec 2022 02:05, Wpisany przez Piotr Malinowski
tiktok stories 1
Przydatna nowość?

TikTok poinformował o rozszerzeniu funkcji Stories na pokaźniejszą grupę użytkowników. Coraz więcej twórców otrzymuje możliwość nagrania materiałów znikających po 24 godzinach od publikacji. Jednym ze sposobów na obejrzenie tych filmów przez widzów jest wejście na dany profil i kliknięcie zdjęcia z niebieską obwódką.

TikTok Stories to najnowsza funkcja w popularnej aplikacji


TikTok to wciąż najpopularniejsza platforma społecznościowa na świecie i raczej nie zapowiada się na to, by ktoś odebrał jej ten tytuł. Programiści muszą jednak w tym celu regularnie wprowadzać nowości, które odpowiednio zaangażują konsumentów. Jednym ze sposobów jest rzecz jasna wprowadzanie kolejnych opcji publikacji wideo i „wyrażania siebie”.

Od pewnego czasu można było usłyszeć o planach wprowadzenia na TikToka formatu, który narodził się na Snapchacie. Oczywiście mowa o Stories – krótkich treściach znikających po 24 godzinach od publikacji. Okazuje się, że testy funkcji zostały właśnie rozszerzone o znaczną część użytkowników – także w naszym kraju. Osobiście jednak nie mam do niej jeszcze dostępu.

Szczęśliwcy powinni zobaczyć u siebie specjalny baner zaraz po uruchomieniu aplikacji. Informuje on użytkowników o tym, czym jest Stories i jak korzystać z tego formatu. Tak naprawdę wszystko działa bardzo podobnie jak standardowe tworzenie filmów. Bez problemu więc można dodać filtry, efekty oraz dźwięki. Tworzenie relacji odbywa się jednak z poziomu profilu użytkownika – wokół zdjęcia powinna pojawić się niebieska obwódka z ikoną plusa.

tiktok stories 2Źródło: The Verge

Obecnie jedynym sposobem na obejrzenie takich Stories jest właśnie kliknięcie w tę obwódkę – pojawi się ona zarówno na profilu, jak i na ikonie profilu podczas wyświetlanego filmu na głównym feedzie. Wtedy zostaniemy przeniesieni do podglądu wszystkich relacji udostępnionych w przeciągu 24 godzin przez konkretnego influencera. Sporym minusem jest tutaj brak przewijanego paska z relacjami kont, które śledzimy.

Funkcja wydaje się więc na razie dosyć ograniczona i raczej nie zachęca do nagminnego korzystania. Finalnie jednak Stories może okazać się świetnym rozwiązaniem na problem niektórych twórców dotyczący niskiego zaangażowania swoich odbiorców. Dzięki publikacji relacji widzowie i influencerzy będą mieli większą szansę na nawiązanie bliższego kontaktu.

Na razie nie wiadomo, kiedy Stories trafi do wszystkich użytkowników – stanie się to jednak najpewniej w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Źródło: The Verge / Foto. TikTok