Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google ułatwią kopiowanie tekstu ze zdjęć
Wtorek, 15 Marzec 2022 13:31, Wpisany przez Piotr Malinowski
zdjecia google kopiowanie 1
Przydatne usprawnienie.

Zdjęcia Google już niedługo wzbogacą się o ulepszony interfejs użytkownika, który ułatwi dostęp do Obiektywu i innych narzędzi pozwalających na edycję obrazów – zwłaszcza tych zawierających tekst. Mowa o specjalnym pasku narzędzi zawierającym skróty do szeregu funkcji ukrytych do tej pory w sekcji „Edytuj”.

Nowy pasek narzędzi zawitał do Zdjęć Google 


Google dosyć często decyduje się na zmianę poszczególnych elementów swoich usług. Ostatnio prym w tej kwestii wiodą Zdjęcia – nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o wprowadzeniu menu typu hamburger. Gigant nie ma oporów przed testowaniem i eksperymentowaniem, co rzecz jasna niekoniecznie podoba się konsumentom. Niedługo będą oni jednak mieć swego rodzaju powody do radości.

Wszystko za sprawą dostrzeżonej nowości we wspomnianych Zdjęciach Google. Część osób zauważyła, że po otworzeniu grafiki zawierającej sporą ilość tekstu zaczął pojawiać się zupełnie nowy pasek narzędzi – jego celem jest ułatwienie procesu edycji zdjęć przy wykorzystaniu Obiektywu. Jak możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, z jego poziomu możemy „przeanalizować” zdjęcie, skopiować tekst, włączyć autodeskrypcję lub po prostu przyciąć obraz.

zdjecia google kopiowanie 2Źródło: 9to5google 

Tego typu aktualizacja prezentuje się naprawdę przydatnie i z pewnością pozwoli zaoszczędzić nieco czasu oraz przede wszystkim zapoznać się z dostępnymi w Zdjęciach Google opcjami. Nie każdy bowiem decydował się w klikanie przycisku „Edytuj”, gdzie znajdują się wszystkie wyżej wymienione narzędzia. Jedynym minusem zdaje się być skrót do Obiektywu. Już teraz stanowi on przecież odrębną funkcję na dolnym pasku.

Na razie nie wiadomo czy Google zdecyduje się na wprowadzenie powyższych nowości u wszystkich użytkowników. Obecnie trwają ich testy i tak naprawdę gigant może w każdym momencie zrezygnować ze swoich planów. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie, bo zaprezentowany pasek narzędzi wygląda na coś naprawdę przydatnego!

Źródło: 9to5google / Foto. Google