Instalki.pl » Aktualności » Software » To koniec YouTube Vanced. Alternatywę już znacie
Niedziela, 13 Marzec 2022 21:07, Wpisany przez Maksym Słomski
youtube vanced
A to ci wiadomość...

Ależ mamy wyczucie czasu. Ledwo wczoraj pokazaliśmy Wam interesującą alternatywę dla YouTube Vanced w postaci darmowej aplikacji NewPipe, a dziś dowiedzieliśmy się, że projekt Vanced zostaje zamknięty. Poinformowano o tym za pośrednictwem oficjalnego konta Vanced Official w serwisie Twitter. To bardzo zła wiadomość dla osób, które nie kupowały wcześniej YouTube Premium, ale... są też weselsze wieści.

To koniec YouTube Vanced


"Zaprzestajemy rozwoju Vanced. W najbliższych dniach linki do pobierania na stronie projektu zostaną usunięte. Wiemy, że to nie jest coś, co chcielibyście usłyszeć, ale musimy to zrobić. Dziękujemy wszystkim za wspieranie nas przez lata" - czytamy w komunikacie na Twitterze.


Dobra wiadomość polega na tym, że zainstalowane już na smartfonach apki będą działać poprawnie do momentu, gdy się zdezaktualizują, tj. przez mniej więcej dwa lata. Oczywiście po drodze może wydarzyć się coś niespodziewanego, co uczyni YouTube Vanced bezużytecznym znacznie wcześniej.


Oficjalne powodu porzucenia Vanced nie są znane, ale prawdopodobnie Google przygotowało stosowny pozew. Oczywistym jest, że wiele osób nie płaciło za YouTube Premium właśnie dlatego, że korzystało z YouTube Vanced.

Alternatywa dla YouTube Vanced? NewPipe


Dosłownie wczoraj opisywaliśmy aplikację NewPipe, będącą dobrą alternatywą dla Vanced i na razie działającą. Narzędzie pozwala oglądać YouTube na smartfonie lub tablecie bez reklam, z możliwością minimalizowania apki i z wieloma innymi fajnymi funkcjami. Więcej na temat NewPipe przeczytacie w linkowanym wyżej wpisie.

Źródło: Twitter