Instalki.pl » Aktualności » Software » NewPipe to YouTube bez reklam i z odtwarzaniem w tle
Sobota, 12 Marzec 2022 10:08, Wpisany przez Maksym Słomski
newpipe youtube
Apka lepsza niż YouTube Vanced?

YouTube bez reklam i z odtwarzaniem w tle bez YouTube Premium? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest zazwyczaj krótka: YouTube Vanced. Nie znaczy to jednak, że aplikacja ta nie ma żadnej alternatywy. Ma i to doskonałą. Ta nazywa się NewPipe, oferuje nieco większe możliwości i nieco inne podejście do tematu bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

NewPipe - alternatywa dla YouTube Vanced


NewPipe został stworzony w celu podtrzymania oryginalnego doświadczenia z oglądania YouTube na smartfonie, ale bez irytujących reklam i udzielania często zastanawiających uprawnień. Twórcy apki bezpieczeństwo danych stawiają sobie tak wysoko, że nie dają nawet opcji zalogowania się na konto. Spokojnie, to nic takiego.

Opisywana tu aplikacja działa błyskawicznie na starszych smartfonach i wymaga Androida 4.4 lub nowszego. Cechuje ją niewielki rozmiar i niskie zapotrzebowanie na energię. Co ważne: przeglądając filmy na YouTube za jej pośrednictwem zużyjecie mniej danych pakietowych, niż gdybyście robili to samo poprzez oficjalną apkę.

newpipe 1
Źródło: NewPipe

Gigantyczną zaletą NewPipe jest opcja pobierania filmów z YouTube. Wszystkich. Pobierając je masz możliwość ustalenia tytułu, pobrania samego audio, a nawet napisów. Co więcej, określasz także rozdzielczość i format plików.

Informacje o aktywności w apce przechowywane są offline, na Twoim smartfonie lub tablecie. Wysyłane są tylko te informacje, które są niezbędne do uzyskania informacji o danym filmie lub kanale.

newpipe 2
Źródło: NewPipe

Jak już wspomniałem, do NewPipe nie loguje się danymi Google. Po zainstalowaniu apki można dokonywać subskrypcji i lajkować poszczególne nagrania, aby dzięki temu utworzyć własną bazę danych w obrębie aplikacji na urządzeniu. Lokalne subskrypcje da się eksportować i importować pomiędzy urządzeniami. Takie to fajne!

Apka NewPipe obsługuje nie tylko YouTube. Za jej pośrednictwem możecie znacznie wygodniej korzystać z serwisów SoundCloud, Bandcamp, PeerTube oraz media.ccc.de.

Pobierz NewPipe za darmo


Aplikację NewPipe najlepiej pobrać bezpośrednio z GitHub, który to odnośnik jest polecany na oficjalnej stronie dewelopera. Dla Waszej wygody publikujemy też link poniżej.


Źródło: mat. własny