Instalki.pl » Aktualności » Software » Rosjanie nie kupią już niczego w App Store and iTunes
Piątek, 11 Marzec 2022 13:57, Wpisany przez Maksym Słomski
apple rosja itunes app store
To było do przewidzenia.

To po prostu musiało nastąpić. Dosłownie wczoraj informowaliśmy Was, że Google Play, sklep z aplikacjami na urządzenia z systemem Android, ograniczył swoją działalność w Rosji. Niemalże równolegle postanowiła zadziałać firma Apple, która już kilka dni temu ogłosiła wycofanie swoich produktów z Federacji Rosyjskiej. Wygląda na to, że Rosjanie zostali odcięci od możliwości dokonywania zakupów w App Store i iTunes. Oznacza to, że nie skorzystają nie tylko z płatnych aplikacji i gier, ale także usług pokroju Apple Arcade i Apple Music.

Rosjanie z limitowanym dostępem do App Store i iTunes


Serwis iPhones.ru donosi, że mieszkańcy Rosji utracili możliwość dodawania środków do swoich kont w App Store i iTunes przy użyciu kart bankowych wydawanych przez rosyjskie banki. Mowa między innymi o Sberbank, Tinkoff i Alfa-Bank. Nie możliwym jest również bezpośrednie opłacanie zakupów, co wynika z blokady SWIFT.

Czytaj także: Rosjanie zachwalają narodowy smartfon AYYA T1. Mówią, że jest bezpieczny

Strona rosyjska donosi, że nie działają również doładowania za pomocą kodów z kart przedpłaconych Apple. Nie wiadomo do końca, ile jest w tym zasługi sankcji, a ile działań rosyjskiego rządu, który w ostatnich dniach mocno oddziałuje na swobody obywatelskie, walcząc o prezentowanie jedynej słusznej wizji świata i wojny w Ukrainie.

Wcześniej w Rosji wyłączono usługi Apple Pay i Google Pay. Każdego dnia na Federację Rosyjską nakładane są nowe restrykcje, a działalność w kraju zawieszają kolejne korporacje.

Źródło: iPhones.ru, MacRumors