Instalki.pl » Aktualności » Software » Konsole Xbox Series X/S zyskały ulepszoną funkcję Quick Resume
Czwartek, 10 Marzec 2022 14:20, Wpisany przez Piotr Malinowski
xbox series x quick resume ulepsszone
Świetne usprawnienia.

Marcowa aktualizacja konsol Xbox właśnie zadebiutowała. Gracze mogą spodziewać się przede wszystkim opcji przypięcia kilku gier do funkcji Quick Resume oraz możliwości zmiany zastosowania przycisku Share na kontrolerze. Usprawnieniu uległo również samo oprogramowanie padów oraz sekcja konfiguracji ustawień dźwiękowych.

Quick Resume będzie działać jeszcze lepiej na Xbox Series X/S


Nie da się ukryć, że jedną z najciekawszych funkcjonalności konsol Xbox Series X/S jest Quick Resume. Pozwala ona na jednoczesne uruchomienie kilku gier i przełączanie się pomiędzy nimi przy pomocy jednego przycisku i bez potrzeby wyłączania którejkolwiek z nich. Sprzęt można również odłączyć od prądu (gdy np. wychodzimy z domu) – nie spowoduje to dezaktywacji włączonych wcześniej tytułów. Bez wątpienia zwiększa to swobodę oraz przyjemność płynącą z zabawy.


Teraz programiści zdecydowali się wprowadzić kilka znaczących ulepszeń w obrębie Quick Resume. Najważniejszym z nich jest opcja nadania priorytetu dwóm wybranym grom – dzięki temu nie zostaną one nadpisane przez inne produkcje, dla których zdecydujemy się włączyć wspomnianą funkcję. Tego typu możliwość „przypięcia” tytułów niewątpliwie zaoszczędzi nieco stresu oraz pozwoli uniknąć irytujących sytuacji.

Oczywiście użytkownicy bez problemu będą mogli wycofać manualnie przypięte pozycje. System zrobi to wyłącznie w momencie, kiedy niezbędne okaże się zaktualizowanie konkretnej gry.

xbox series x quick resume ulepsszone 1Źródło: Microsoft

Jak możemy wyczytać z oficjalnego oświadczenia:

Dzięki tej aktualizacji możesz teraz przypiąć do dwóch gier w Quick Resume na konsolach Xbox Series X|S. Przypięte gry znikną z Quick Resume tylko wtedy, gdy usuniesz je ręcznie lub gdy gra otrzyma obowiązkową aktualizację. W dowolnym miejscu, w którym widoczna jest grupa Quick Resume, możesz wybrać grę, nacisnąć przycisk Menu i wybrać opcję Przypnij do Quick Resume. Jeśli masz już przypięte dwie gry, zostaniesz zapytany, którą przypinkę chcesz zastąpić.

Poza tym marcowy update wprowadza opcję zmiany zastosowania przycisku Share na kontrolerze. Zrobimy to przy pomocy specjalnej aplikacji Akcesoria Xbox. Jeśli więc chcecie, by kliknięcie Share powodowało np. otwieranie listy znajomych czy osiągnięć zamiast wykonywania zrzutu ekranu, to teraz nic nie stoi ku temu na przeszkodzie.

xbox series x quick resume ulepsszone 2 Źródło: Microsoft

Dodatkowo postarano się o wprowadzenie nowego kreatora konfiguracji dźwięku dla urządzeń HDMI, dostępnego w ustawieniach w sekcji „Konfiguracja dźwięku”. Możemy tam sprawdzić i zweryfikować format dźwięku, przetestować wszystkie głośniki oraz odpowiednio dostosować ustawienia.

Stosowna aktualizacja powinna już być dostępna na konsolach Xbox. Najbardziej ucieszą się zapewne posiadacze Series X/S.

Źródło i foto: Microsoft