Instalki.pl » Aktualności » Software » Microsoft odświeża wizualnie kolejny element interfejsu Windows 11
Czwartek, 10 Marzec 2022 13:02, Wpisany przez Anna Borzęcka
win11-nowosci
Na co padło tym razem?

Windows 11 prezentuje się znacznie nowocześniej niż Windows 10. Nie zmienia to jednak faktu, że interfejs niektórych z jego komponentów pamięta czasy Windowsa XP i Windowsa Vista. Na szczęście, Microsoft stara się odświeżać kolejne z nich, choć jest to proces bardzo powolny. Wcześniej lifting w ramach testów otrzymały kolejne elementy programu Paint, a teraz Microsoft pracuje nad nowym widokiem kolejki drukowania.

Windows 11 – okno kolejki drukowania w nowej odsłonie


Odświeżone okno kolejki drukowania jest częścią najnowszego buildu Windows 11 wydanego w kanale Dev programu Windows Insider. Chodzi o Build 22572. Jego nowy wygląd pasuje do designu Windows 11. Nie dość, że jego motyw dopasowuje się do motywu systemu, to pokazuje ono nie tylko nazwę drukowanego dokumentu czy obrazu, ale też jego wygląd.

„Nowa kolejka drukowania ma zaktualizowany design, który jest zgodny z zasadami designu Windows 11. Umożliwia ona łatwe identyfikowanie danego żądania drukowania, sprawdzanie stanu procesu drukowania i zarządzanie nim. Ta funkcja została zaprojektowana z myślą o prostocie i zapewnia lepszy dostęp do zadań drukowania. Aby rozpocząć, po prostu kliknij Drukuj, a okno kolejki drukowania się pokaże.”, czytamy we wpisie Microsoftu na blogu programu Insider.

druk-win11
Nowe okno drukowania w Windows 11 – zrzut ekranu z kanału Dev, Build 22572. | Źródło: Microsoft

W tej chwili nowe okno kolejki drukowania można testować w Windows 11 wyłącznie w kanale Dev Programu Insider. Nie wiadomo, kiedy to trafi do wydania beta, a tym bardziej do wydania stabilnego. Spodziewamy się jednak, że nastąpi to wraz z wydaniem aktualizacji 22H2, która powinna zadebiutować latem bieżącego roku.

Windows 11 – jak zainstalować?


Obecnie Windows 11 jest stopniowo udostępniany kolejnym użytkownikom Windows 10 w formie bezpłatnej aktualizacji. Bardzo możliwe, że możesz już zaktualizować swój komputer z Windows 10 do Windows 11 za pośrednictwem usługi Windows Update. Jeśli tak jednak nie jest, na dokonanie aktualizacji pozwoli Ci asystent aktualizacji systemu Windows 11. W ostateczności przeprowadź czystą instalację systemu, wykorzystując program Windows 11 Media Creation Tool.Istotne jest, (a w niektórych przypadkach nawet wymagane przez Microsoft) abyś przed instalacją Windows 11 na komputerze sprawdził, czy ten spełnia wymagania systemu. Pozwoli Ci na to aplikacja PC Health Check. Microsoft ostrzega, by nie przeprowadzać instalacji na niewspieranych konfiguracjach sprzętowych ze względu na potencjalne błędy.

Źródło: Microsoft, fot. tyt. Microsoft