Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Play nakłada poważne ograniczenia na Rosjan
Czwartek, 10 Marzec 2022 11:55, Wpisany przez Maksym Słomski
rosja google play
Rosjanie odcięci od kolejnych dóbr.

W związku z agresją Rosji w Ukrainie na kraj ten nałożono liczne sankcje. Jeszcze 27 lutego z Federacji Rosyjskiej wycofano systemy płatności Google Pay i Apple Pay, a dosłownie dwa dni później Apple zapowiedziało zawieszenie sprzedaży na terenie tego państwa. Rząd Ukrainy apelował, aby Google i Apple odcięły mieszkańców Rosji także od sklepów z aplikacjami Google Play i App Store. Prośbę tą częściowo spełniła właśnie firma z Mountain View.

Rosjanie bez płatnych aplikacji w Google Play


Dosłownie kilkanaście godzin temu Google przekazało deweloperom oprogramowania na Androida, że Rosjanie wnet stracą możliwość zakupu apek oraz korzystania z systemów mikrotransakcji w grach i aplikacjach. Firma powołuje się na "zakłócenia systemu płatności" jako powód wstrzymywania rozliczeń w Google Play w nadchodzących dniach. Wynika to oczywiście z wspomnianych wcześniej sankcji.

Czytaj też: Huawei, Oppo i Xiaomi zmniejszają dostawy smartfonów do Rosji

Bezpłatne aplikacje w dalszym ciągu pozostaną dostępne do pobrania, a użytkownicy z Rosji zachowają zakupione wcześniej produkty. Programiści nadal mogą publikować i aktualizować aplikacje dla Rosjan i innych mieszkańców tego kraju i pod tym względem na razie się nic nie zmienia. Na razie, bowiem Google pisze również, że:

"Sytuacja zmienia się dynamicznie i zachęcamy do śledzenia komunikatów publikowanych w tej sprawie".

Subskrypcje będą kontynuowane do końca bieżącego okresu rozliczeniowego, ale później zostaną anulowane w związku z brakiem możliwości pobrania płatności. Google sugeruje obejście tego systemu, ale... dlaczego mielibyśmy komukolwiek z Rosji ułatwiać życie w obecnej sytuacji?

Źródło: Google