Instalki.pl » Aktualności » Software » Sklep Play otrzyma niedługo kilka usprawnień interfejsu
Poniedziałek, 07 Marzec 2022 20:02, Wpisany przez Piotr Malinowski
sklep play interfejs zmiany 1
Usługa przejdzie drobny lifting.

Sklep Play już wkrótce doczeka się pełnego przystosowania do wzornictwa Material You. Niektórzy użytkownicy dostrzegli zupełnie nowy kształt kilku kluczowych przycisków. Dzięki temu usługa prezentuje się nieco spójniej jeśli chodzi o kwestię wizualną. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy zmiany pojawią się u wszystkich.

Sklep Play doczeka się drobnych zmian


Google ostatnio nieco eksperymentuje jeśli chodzi o interfejs swoich poszczególnych aplikacji. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o wprowadzeniu menu typu hamburger do Zdjęć Google czy Wiadomości Google. Ogromnych zmian doczekał się również webowy Gmail. Teraz przyszedł czas na kolejną platformę – o czym dokładnie mowa?

Część osób – w tym redakcja portalu 9to5google – zaczęło dostrzegać pewne zmiany w obrębie interfejsu Sklepu Play. Do tej pory gigant z Moutain View tylko częściowo zaimplementował tam wzornictwo Material You, można je dostrzec przede wszystkim na stronie głównej. Wszystko jednak wskazuje na to, że wkrótce zostanie ono rozszerzone na znaczną część usługi.

sklep play interfejs zmiany 2Źródło: 9to5google

W praktycznie każdym miejscu pojawiły się przyciski w kształcie charakterystycznej pigułki. Poprawka rzuca się w oczy przede wszystkim na ekranie podglądu konkretnej aplikacji oraz w sekcji zainstalowanych programów. Nie da się ukryć, że całość wygląda teraz nieco estetyczniej i co najważniejsze – o wiele spójniej niż do tej pory.

sklep play interfejs zmiany 3Źródło: 9to5google

Trudno jednak na ten moment wskazać moment, w którym każdy użytkownik dostrzeże u siebie powyższe zmiany. Można jednak spodziewać się, że stanie się to w przeciągu kilku najbliższych tygodniu lub miesięcy. Dlatego też warto regularnie sprawdzać możliwość aktualizacji Sklepu Play i uzbroić się w odpowiednią dawkę cierpliwości.

Źródło: 9to5google / Foto. Google